19. aprīlī Vidzemes koncertzālē „Cēsis” notiks pirmizrāde Latvijas valsts simtgades mūzikas projekta „Latvijas gredzens” trešajam posmam "Vidzemes gredzens", kura mākslinieciskā koncepcija īstenosies muzikālā izstādē „Kalns uz augšu ies”. Vidzeme tiks parādīta kā latviešu patriotisma un pašapziņas mošanās vieta, kā vēsturiski un valstiski zīmīgu notikumu epicentrs.

Kultūras Rondo studijā par iecerēto saruna ar „Vidzemes gredzena” muzikālās izstādes saturisko un vizuālo tēlu veidotājiem - Gunu Kalnaču, Zani Priedi un Jāni Mitrēvicu no Dd studio, pianistu Rihardu Plešanovu.

Muzikālajā izstādē “Kalns uz augšu ies” piedalās Latvijas Radio koris, solists Daumants Kalniņš, ģitāras virtuozs Kaspars Zemītis, akordeonists Artūrs Noviks un pianists Rihards Plešanovs. Mākslinieciskais vadītājs un diriģents Sigvards Kļava, koncepcijas autore Guna Kalnača, vizuālās koncepcijas un realizācijas autori DD studio - Jānis Mitrēvics, Zane Priede, Ilze Zigerte, Helēna Ozola, gaismu mākslinieks Arturs Dzirne.

"Vidzemes gredzena" muzikālā izstāde „Kalns uz augšu ies” turpmākās izrādes piedzīvos 21. aprīlī Latgales vēstniecībā "Gors", 25. aprīlī Liepājas koncertzālē „Lielais dzintars”, 26. aprīlī Jelgavas kultūras namā.