Nepieradinātās mūzikas festivāls “Skaņu mežs” šogad noritēs 6. oktobrī mākslas muzejā Rīgas Birža”, kā arī 13. un 14. oktobrī mūzikas namā ”Daile”. 

"Festivālā sastapsieties ar žanru kaleidoskopu. Tie, kas atnāks uz "Skaņu mežu", sastapsies arī  mūziku, kas viņiem acumirklī patīk, gan ar mūziku, kas viņus kaitin, gan ar mūziku, kas uzreiz gluži nav saprotama, bet intriģē un cilvēki tai ir gatavi dot iespēju. Ja ir visas šīs pieredzes vienā "Skaņu meža" apmeklējumā, tad festivālu esat apmeklējuši veiksmīgi," gaidāmo koncertvakaru programmu Kultūras Rondo stāsta viens festivāla rīkotājiem Rihards Endriksons.

Viņš arī atgādina, ka festivāla pamatprincips ir nemainīgs visus tā norises 15 gadus: Vērojam pārmaiņas mūsdienu mūzikā, piedāvājam tās klausītājiem.

Festivāls atklāšanas koncertvakars notiks 6. oktobrī mākslas muzejā „Rīgas Birža” – uzstāsies eksperimentālā vokāliste Sofija Jernberga (Sofia Jernberg), kā arī ansamblis Nordic Affect, kas izpildīs islandiešu laikmetīgās mūzikas programmu.

"Šajā koncertā žanru spektrs šaurāks nekā koncertos pēc nedēļas," norāda Rihards Endriksons. Skanēs akadēmiskā mūzika, kas draudzīgāka vidusmēra klausītājam, būs arī brīvā improvizācija.

13. – 14. oktobrī festivāls noritēs mūzikas namā "Daile", un katrā no vakariem notiks pašmāju komponistu darbu pirmatskaņojumi – būs dzirdams Annas Ķirses darbs "Artifex Auditionis" deviņiem spēlētājiem, kā arī Rolanda Kronlaka elektroniskā kompozīcija "Akusmātika". Festivālā notiks arī divi eksperimentālā hip-hopa koncerti. 

Festivāla laikā paredzētas arī lekcijas, kas 6., 12. un 13. oktobrī noritēs Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā. Tās vadīs brīvās improvizācijas ansambļa "AMM" pianists un Mortona Feldmana mūzikas interprets Džons Tilburijs (John Tilbury), skotu "jaunās sarežģītības" komponists Džeimss Dilons (James Dillon), "Art Ensemble of Chicago" dibinātājs, komponists un improvizētājs Rosko Mičels (Roscoe Mitchell), kā arī brīvās improvizācijas ģitārists Džo Moriss (Joe Morris).