Lielās Mūzikas balvas laureāts "Orķestris Rīga" turpina savas tradīcijas un aicina uz Pavasara festivālu „Windstream". Kultūras Rondo studijā kopā ar orķestra direktori Ilonu Breģi un māksliniecisko vadītāju un diriģentu Valdi Butānu un mūziķi Aiju Vītoliņu pārrunājam sagatavoto koncertu programmu, kurā skanēs arī šī gada simtgadnieka Leonarda Bernsteina mūzika.

Šobrīd aktīvi notiek mēģinājumi, jo festivāla pirmais koncerts būs jau 18. martā. Tam dots nosaukums “Leonardam Bernsteinam – 100”. Pie orķestra diriģenta pults būs diriģents Kaspars Adamsons, kā solisti piedalīsies dziedātāja Annija Putniņa un Latvijas Nacionālās operas solists Mihails Čuļpajevs.

"Pasaulslavenajam komponistam šogad tāpat kā Latvijai ir simts gadi un to nevarējām neatzīmēt. Turklāt orķestra krājumā ir labs nošu materiāls, atzīst Valdis Butāns.

Komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienā 25. martā Rīgas Domā notiks koncerts, kurā skanēs austriešu komponista Tomasa Trahsela (Thomas Trachsel) “Apokaliptiskā simfonija”.

Savukārt 12. aprīlī izskanēs veltījums diviem komponistiem – deviņdesmitgadniekiem. Ennio Morikones radītā itāļu kinomūzika un Antonio Karlosa Žobima brazīliešu bosanova sastapsies šarmantās dziedātājas Aijas Vītoliņas performancē skatuviskā partnerībā ar Orķestri “Rīga” un diriģentu Valdi Butānu.