Losandželosā aizvadīta 90. ASV Kinoakadēmijas balvu "Oskars" pasniegšanas ceremonija, kurā par labāko filmu tika atzīta režisora Giljermo del Toro fantastikas lente "The Shape of Water" ("Ūdens forma"), kas pavisam ieguva četrus "Oskarus".

„Oskars par labāko filmu Giljermo del Toro darbam nenāk kā pārsteigums," uzskata kino žurnāliste Kristīne Simsone.

"Filma „Ūdens forma" ir viena no režisora neinteresantākajām filmam. Viņā viss ir ļoti rēns un nepiepildīts ar režisorisko spēku," uzskata režisors Dāvis Sīmanis.

Režisors vērtē, ka šī ir skatītāju filma un citu nominēto filmu kontekstā nākotnē neatstās nekādu nospiedumu un labākās filmas balva tieši šim darbam ir izvēle, kas ir kaut kāda veida iekšējā diplomātija ASV kino akadēmijā.

 Kino kritiķe Daira Āboliņa atzīst, ka viņu nepārsteidz, ka Ārzemju filmu kategorijā balvu neieguva krievu režisora Andreja Zvajginceva filma "Nemīlestība", kurā piedalās arī aktieris Andris Keišs. Viens aspekts - šī nav labāka režisora filma, bet pats galvenais - "Oskaru" pasniegšana ir komercija un tikai tie, kas iegulda pietiekami daudz līdzekļus, lai iepazīstinātu ar savu filmu, lai viņu filma būtu pamanīta, var cerēt arī uz balvu.