Sākam atskaņot piecu sēriju stāstu par popkultūru, kas tapis sadarbībā ar Gētes institūtu Rīgā un kura autori ir Ieva Valeine un Kārlis Sils. Turpmākajās dienās dzirdēsiet gan to, kā ar popkultūras palīdzību cilvēkus var vienot un šķelt, gan to, ka neviens mūris, pat tas no dzelzs, nespēj apturēt kultūru. Pirmie stāsti tieši par to, kā padomju cilvēks ieguva mūzikas ierakstus, filmas un apģērbu no otra Dzelzs priekškara puses.

"Mēs ar Ievu esam dzimuši 1990. un 1991. gadā. Juku laikā. Izaugām skatoties "Cartoon network" spilgtās multenes. Lasot stāstus par raganām un mežonīgām princesēm. Par supervaroņiem un spēlējoties ar daudzām jo daudzām rotaļlietām, bet sapņojot vēl par visām tām, ko rādīja krāsainajās reklāmās. Lego bija mūsu iespēja pašiem veidot savu pasaku valstību. Rindās nestāvējām vai vismaz uz tām līdzi mūs neņēma. Tīņu gados baudījām internetā pieejamo nebeidzamo vietējās un ārzemju popkultūras piedāvājumu, nedomājot par to, ka kādreiz pēc ārzemju mūzikas ierakstiem bija jāiet uz mežu. Bet šos stāstus bijām dzirdējuši no saviem vecākiem, no kolēģiem, lasījuši par to atmiņās un romānos," atklāj cikla autori Ieva Valeine un Kārlis Sils

Aplūkojam 70. un 80. gadu PSRS jauniešu un ne tikai ceļu pie Rietumu kultūras druskām caur viņu pašu stāstiem un atmiņām.