Atzīmējot trešo pastāvēšanas gadu, interneta žurnāls "Punctum" jaunā pasākumu sērijā „Punctum festivāls. Iztēles ģeogrāfija” uzdos jautājumu par laikmetīgumu, sniedzot arī atbildi – pārvērtēt un daudzveidīgi interpretēt vietas vai ainavas jēdzienu. Pirmā festivāla tēma aicina iztēloties domāšanas ģeogrāfijas pieturas punktus. Pasākumu caurviju motīvs ir visdažādāko vietu – atmiņu, pilsētvides, nākotnes – daudzveidīgas interpretācijas. Festivāla atklāšana bija 22. maijā ar priekšlasījumiem par tēmu Kas ir laikmetīgais? Ziemeļvalstu Ministru padomes birojā. Esejas nolasīja teorētiķi Jānis Taurens, Ilva Skulte, Ieva Astahovska, Kaspars Vanags. Raidījumā ieskatam fragmenti no Jāņa Taureņa un Ilvas Skultes „laikmetīgā” interpretācijas.

Uz dažādām iztēles ainavām – gan laikmetīgām, gan arī nosapņotām aicina “Punctum” festivāls „Iztēles ģeogrāfija”. Par literatūrai un teorijai veltīto programmu Kultūras Rondo studijā pārrunājam ar interneta portāla “Punctum” redaktori Lauru Brokāni un viesredaktoru Latvijas Universitātes Filozofijas un socioloģijas institūta pētnieku Igoru Gubenko.

"Eseju lasījumi bija interesanta pieredze redzēt “Punctum” raksturīgo piedāvājumu par to, kas ir laikmetīgs, iemiesotu notikuma veidā. Katrs sniedza versiju, kas ir laikmetīgais un skaidrojot, kas ir laikmetīgums kā tāds," atklāj Igors Gubenko

""Punctum" savā darbībā koncentrējas nevis uz vispārīgas kultūras ainas aptveršanu, bet uz neparastiem skatupunktiem, uz esejistiku, publicistiku, kas aktuāla nevis kādā konkrētā laika nogrieznī, bet arī atverot žurnālu pēc gada vai trijiem būtu aktuāli," iepazīstina Laura Brokāne.

"Visa žurnāla pastāvēšanas vēsture ir garš mēģinājums sniegt netriviālu atbildi uz to, kas ir laikmetīgais, jo laikmetīgs nav tas, kas notiek tagad. Būtiski prast atšķir laikmetīgo no tagadnīgā, tam pievērsušies žurnālā “Punctum”," piebilst Igors Gubenko.

“Punctum” festivāls turpināsies ar stāstu lasījumiem “Bērnības ainava” Raiņa un Aspazijas mājā Rīgā 24. maijā. “Ainavas vai vietas jēdziens ir caurviju motīvs visam festivālam. Šajā vakarā prozaiķi ir aicināti lasīt stāstus, kas radīti iespaidojoties no savām bērnības vietām,” bilst Laura Brokāne. Bērnības atmiņu vietas iedvesmojušas prozaiķus Kristīni Želvi, Daci Vīganti, Andri Kuprišu un Haraldu Matuli 

Jaunie dzejnieki Raimonds Ķirķis un Kirils Ēcis lielformāta dzejas darbā pievērsīsies urbānas identitātes tēmai, ko papildinās mākslinieku Marģera Zālīša un Marijas Luīzes Meļķes īpašā scenogrāfija un kustīgie attēli. Dzejas performance "Aglomerācija. Elēģija. Komentārs" notiks 25. maijā lāzerpeintbola parkā "Laserdog" Preses namā.

Festivāla noslēgums būs poētisks ceļojums amerikāņu rakstnieka Viljama Berouza bezapziņas topogrāfijā. Prozas un mūzikas performancē “Nosapņotās pilsētas”26. maijā notiks “Dirty Deal Teatro”. Tas ir “Punctum” galvenā redaktora Arta Ostupa projekts, skanēs Berouza teksti, kas veltīti sapņiem, tos lasīs Artis Ostups, savukārt māksliniece Sabīne Moore atskaņos speciāli šim notikumam radītu mūziku.