No 9. līdz 15. oktobrim septīto gadu pēc kārtas norisināsies Radošās darbības nedēļa "radi!2017", kuras mērķis ir izcelt mūsu valsts progresīvās idejas, spēcīgos talantus, ilggadējo pieredzi un iniciatīvas, kopīgi liekot pamatus Latvijas valsts nākamajai simtgadei.

Radošās darbības nedēļas "radi!2017" un UNESCO mākslas izglītības nedēļas Kultūras mantojums lietojumā ietvaros, Latvijas Universitātes Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultāte sadarbībā ar UNESCO Latvijas Nacionālo komisiju un Kultūras Pedagogu biedrību rīko vizuālizpratnes jautājumiem veltītus starpdisciplinārus pasākumus visas nedēļas garumā un aicina tajos piedalīties skolēnus, skolotājus, skolotāju izglītotājus un visus interesentus. Plašāk stāsta Kultūras ministrijas Radošo industriju nodaļas vadītāja Lilita Sparāne un radošās darbības nedēļas "Radi!2017" projekta vadītāja Līva Drīliņa.

"Ievācam ražu, izceļot to, kas aktualizējies gada laikā, mēģinot aicināt sabiedrību iedziļināties un parunāt par aktuālāko, kas noticis pasaulē, ko varam atspoguļoti Latvijā,”  skaidro Lilita Sparāne. Šajā oktobrī akcentē pasākumu ciklu, kas saistīts ar dizaina domāšanu, radošās darbības nedēļas pasākumu klāstu saista ar šo modernu lietu, kas pasaulē izvirzīta kā prioritāte – domāšanas maiņu, kas balstīta uz metodēm, ko izmanto dizaineri un radošie. Metodes, ko izmanto dizainers, veidojot savu produktu, ir atbilstošas arī veidojot procesus. Tāpēc aizsākts cikls "Dizains un pārvaldība".

Līva Drīliņa aicina uz "radi!2017" atklāšanas diskusiju "Vai Latvija ir lietotājam draudzīga valsts".

Ar Radošās darbības nedēļas "radi!2017" pasākumiem var iepazīsties Radilatvija.lv.