Ar vārdiem “Daugavpils teātris ar erotisku pieskaņu putukrējumā” 9. novembrī Daugavpils teātra pirmizrādi "Randiņi trešdienās" raksturoja paši izrādes veidotāji. Iestudējuma pamatā ir mūsdienu krievu dramaturga Valentīna Krasnogorova luga ar šādu pašu nosaukumu, kuru uz Daugavpils teātra skatuves latviešu valodā iestudējis režisors no Karēlijas Andrejs Dežonovs. "Randiņi trešdienās"” ir komēdija par sānsoļiem, kas šajā izrādē izvēršas par mīlas daudzstūriem, kad laulāto neuzticība vēl arī savijas degošā vēlmē izveidot veiksmīgu karjeru.

Tiekšanās pēc brīvības, jaunām izjūtām un piedzīvojumiem un bēgšana no rutīnas mudina iestudējuma „Randiņi trešdienās” galvenos varoņus – divus ģimenes pārus spert sānsoļus. Šī komēdijas žanrā izvērstā neuzticības un intrigu tēma uz Daugavpils teātra skatuves izvēršas visā savā spožumā, un tā pazīstama daudziem, kas piedzīvojis kopā dzīvošanas attiecības, saka izrādes režisors Andrejs Dežonovs.

“Komēdijas teātrī ir tā sauktais zemais žanrs, kas tiek īstenots tikai un vienīgi priekš skatītāja, tā izklaidei, un šī komēdija ir pietiekoši vienkārša ar visai banālu stāstu par diviem ģimenes pāriem. Izrāde būs interesanta ikvienam, kas ir saskāries ar attiecībām starp sievieti un vīrieti, neatkarīgi no vecuma. Kad rodas problēmas, sākas pieradums, rutīna un rodas vēlme ko dzīvē mainīt. Un tad ir jautājums, vai viņi atradīs to, ko meklējuši. Tas ir par šiem sānsoļiem un vai tas jādara. Izrādē tas pasniegts tādā humoristiskā griezumā, kur viss sajukts – sievas, mīļākās un vēl priekšnieks ar savu mīļāko. Mēs centāmies, lai izrāde nebūtu garlaicīga, bet būtu saprotama un nebūtu vulgāra un rupja. Tāds pseidokompromiss, bez kā komēdijās neiztikt , lavierējot vai pārlecot pāri šīm lietām, ar izrādi iepazīstina Andrejs Dežonovs.

Izrādes režisors Andrejs Dežonovs ir Krievijas Karēlijas Nacionālā teātra mākslinieciskais vadītājs. Viņš atzīst, ka strādāt pie šī iestudējuma Daugavpils teātrī bijis interesanti, un valodas atšķirības nebūt nav šķērslis mākslas izpausmēm.

“Daugavpils teātrim ir ļoti labs profesionālais līmenis, labs aktieru sastāvs, šeit brīnišķīgs baletmeistars, vienu vārdu sakot, te strādāt ir interesanti. Man absolūti nav svarīgi kādā valodā uz skatuves aktieri spēlē, man jābūt interesanti un jāsaprot, kas notiek uz skatuves, pat ja nepārzinu visas latviešu valodas nianses. Ja bez vārdiem to var saprast, tad izrādē viss ir pareizi,” uzskata režisors.

Daugavpils teātra aktrise Kristīne Veinšteina romantiski saldi raksturo šo izrādi "ar erotisku pieskaņu putukrējumā", kurā, protams, netrūkst sava pikantuma un asuma, ir ne tikai viena no galvenās lomas atveidotājām, bet arī tulkojusi šo lugu no krievu valodas. Viņa, tāpat kā aktrise Inese Ivulāne-Mežale atzīst, ka uz Daugavpils teātra skatuves un šīs trupas izpildījumā izrādē ir ieviestas jaunas notis. Inese Ivulāne-Mežale bilst, ka izrādes temperaments nav latvisks, tas mikslis starp krievu, karēļu, latviešu un latgaliešu temperamentu. 

„Randiņi trešdienās” ar visai kutelīgo laulāto sānsoļu tēmu savu pirmizrādi vakar Daugavpils teātrī piedzīvoja ar skatītāju smiekliem, aplausiem un kādam arī ar samulsumu, bet jebkurā gadījumā ar pārdomām.

Vai izrādes varoņi spēj tikt skaidrībā ar savām jūtām, vai arī viņiem ir lemts sapīties viņu pašu radītajā intrigu ķēdītē? Šī pati tēma arī nākamajā izrādē „Randiņi trešdienās”, kas Daugavpils teātrī notiks 2. decembrī .