Dibināts 1988. gadā, Rīgas Kino muzejs ir vienīgais šai mākslas nozarei veltītais muzejs Latvijā. Kā muzejs audzis un mainījies šo 30 gadu laikā, saruna ar muzeja bijušo vadītāju Ingu Pērkoni, muzeja krājuma galveno glabātāju Laimu Mincenofu un muzeja vadītāju Zani Balčus.

Nākotnē Kino muzejs cer pārvākties uz ēku Tabakas ielā, bet tā krājums tiks pārvietots uz jauno krātuvi, kas top Pulka ielā. Šobrīd muzeja ekspozīcijas telpas atrodas Vecrīgā, Peitavas ielā, bet krājums izvietots Talsu ielā, 

Ideja par Rīgas Kino muzeja izveidošanu radās "Kino dienās" 1986.gadā. 1988.gadā dots apstiprinājums iecerei Rīgā veidot Kino muzeju, un sākās plānošanas darbs. Pēc PSRS sabrukuma plānos tika ieviestas korekcijas, un Rīgas Kino muzejs vairākas reizes mainīja atrašanās vietu.

Kino muzeja misija ir – piedāvāt augstas kvalitātes kultūras produktus, veidot un veicināt kvalitatīvu un daudzveidīgu audiovizuālo vidi un izglītotu, kompetentu auditoriju, nodrošinot kino zināšanu pieejamību.

Vienīgais šai nozarei veltītais muzejs Latvijā nodarbojas ar latviešu kino mantojuma vākšanu, pētīšanu, aprakstīšanu, popularizēšanu ar izstāžu darbu, izglītojošām nodarbībām dažāda vecuma bērniem, regulāriem kino lektorijiem, diskusijām un dažāda veida pasākumiem.