Šonedēļ Rīgā norisinās starptautiskais performanču festivāls „Starptelpa”. Augstskolas RISEBA telpās un Kaņepes Kultūras centrā dažādi mākslinieki piedāvās savus iestudējumus, kuros kustība saspēlējas ar dzeju, mūziku, tēlniecību un arī dažādiem priekšmetiem, kuri no pirmā acu uzmetiena neliekas saistāmi ar skatuves mākslu. Saruna ar festivāla radošo direktori Simonu Orinsku un zviedru buto dejotāju Karolīnu Lundblādu.

Starptautiskais performanču festivāls „Starptelpa” piedāvā programmu visas nedēļas garumā. Gan izrādes, gan meistarklases tajā piedāvās mākslinieki no Nīderlandes, Itālijas, Lielbritānijas, Austrijas, Norvēģijas un citām valstīm.

Par Latvijas pienesumu kopējā radošajā ainā rūpēsies Diāna Kaijaka, apvienība „Ideagnōsis” un skaņu māksliniece „Waterflower”. Viena no kustību formām, kura programmā ir pārstāvēta vairākkārt, ir buto deja – japāņu kustību kultūru, kura attīstījās pēc Otrā pasaules kara un kuras izpausmes vieglāk ir skatīt pašam savām acīm nekā aprakstīt, jo tā apvieno sarežģītu pašizziņas un apkārtējās pasaules analīzes procesu.

Rīgas Performances festivāls „Starptelpa” ilgs visu šo nedēļu līdz 17.jūnijam.