No 9. līdz 19. februārim norisināsies jau 67. Berlīnes starptautiskais kino festivāls - viens no slavenākajiem un apmeklētākajiem pasaules kino festivāliem. Latviju fetivālā pārstāv studijas "Rija" animācijas režisora Reiņa Kalnaeļļa jaunākā filma "Dziedošais Hugo un viņa neticamie piedzīvojumi" startēs sadaļā "Short Films Generation Kplus" un būs skatāma trīs seansos – 14., 15. un 17. februārī. Dziedošais Hugo ir jauns gailēns, kuram ļoti patīk dziedāt un viņš dzied Renāra kaupera balsī. Nepieradināta, izspūrusi filmiņa.

Berlīnes starptautiskā kinofestivāla atklāšanai izvēlēta Francijas režisora Etjēna Komāra filma „Džango” („Django”), tas ir stāsts par džeza ģitāristu Džango Reinartu (Django Reinhardt). Tā ir viena no 18 konkursa filmām, kuru vērtēs Nīderlandiešu režisora Paula Verhūvena vadītā žūrija. Festivāla galveno balvu "Zelta lācis" pasniegs 18. februārī.

Pagājušā gadā „Kristālā lāci” Berlīnes kino festivālā saņēma Jāņa Vimbas filma „Es esmu šeit”. Šogad Elīna Vaska, galvenās lomas atveidotāja šajā filmā, ir iekļauta jauno aktieru izlasē „European Shooting Stars”, kas vairākas dienas tiksies ar dažādu valstu producentiem un operatoriem.

Pagājušā gada Berlīnes festivāla statistika: pārdotas vairāk nekā 335 tūkstoši biļetes, bija ieradušies vairāk nekā 20 tūkstoši kino industrijas profesionāļu no 122 valstīm, ieskaitot 3800 žurnālistus no visas pasaules.