Sākas vērienīgais Rīgas Starptautiskais kino festivāls. No 7. līdz 17. septembrim kinoteātrī “Splendid Palace”, kā arī “Kino Bize” un “K Suns” vairāk nekā 120 filmu 9 programmās. Izraugieties savus seansus pēc programmas, pēc dienas un laika vai gluži vienkārši atrodiet filmu ar alfabētiskā rādītāja palīdzību, aicina festivāla rīkotāji.

„Cilvēkiem, kuriem nav spēka vai laika pētīt programmu, ieteiktu vērties to mediju virzienā, kuriem uzticas,” par to, kādas filmas no plašā festivāla piedāvājuma izvēlēties, raidījumā Kultūras Rondo bilst “Riga IFF” direktore Liene Treimane.

Visa plašā programma ir sadalīta deviņās apakšprogrammas.

„Un programmu virsraksts un apakšvirsraksts ir kā ceļa rādītājs,” atzīst festivāla radošā direktore Sonora Broka. „Ja ir rakstīts „Austrumu jaunie solījumi” – tas ir Austrumeiropas kino – skaidrs, kāds ir šis reģions, kāda mentalitāte; tāpat „Nordic Highlights” – Ziemeļvalstu kino programma, savukārt starptautiskajā konkursā var būt visneparastākais kino, kur iet atrast vēl nedzirdētus vārdus neredzētus režisorus, „Selection” programma ir visdrošākā skaistam vakaram. „Short Riga” – audio vizuāls sprādziens, izsmalcināti kino mirkļi.”

Sonora Broka grib ieteikt arī divas filmas, kas īpašas Latvijas kontekstā. Festivālā rādīs Sergeja Lozņicas filmu „Lenprātīgā”, kas ir filmēta Daugavpilī, un  Georga Krištofa filmu „Ārpus”. Abas filmas ir pavasarī rādītas Kannu kino festivālā, un uz Rīgu brauc arī abu filmu režisori.

Pilnmetrāžas filmu konkursa programmā varēs noskatīties filmu, kuru Igaunija virza "Oskara" balvai kategorijā "Labākā ārzemju filma". Tā ir filma „Novembris”, kas balstīta latviešu lasītājiem labi pazīstamā igauņu autora Andrusa Kivirehka romānā „Rijkuris jeb Novembris”.

Festivāla pārstāves aicina arī uz programmu „In kino Veritas”, kas šogad veltīta B kategorijas kino. Tā ir interesanta kino sadaļa, bez kuras kino vēsture nebūtu tik krāšņa. Tie ir dažādi monstri, pārspīlējumi, kičs, pat „šloks” – neizturami sliktas filmas. Tās gan festivālā nerādīs. Rādīs tās B kategorijas filmas, kas ir arī autorkino, izcilu režisoru filmas, kas tapušas pa nelielu naudu, kas tapušas eksperimentālā kārtā.