Šis ir Rīgas fotomēnesis, kas bagāts ar dažādiem pasākumiem un izstādēm. Par vienu no fotomēneša izstādēm plašāks stāsts. „Self Publish Riga” ir viens no galvenajiem Rīgas Fotomēneša notikumiem un veltīts fotogrāmatām un pašizdošanai. Tajā apskatāmas vairākas grāmatu kolekcijas, kā arī mākslinieces Annes Golazas instalācija.

Dienas vidū, kad Kultūras Rondo viesojas ISSP galerijā, apmeklētāju netrūkst. Fotogrāmatas tiek ne tikai šķirstītas un pētītas, bet arī lasītas. Šī gada izstāde „Self Publish Riga” veltīta fotogrāmatām un tekstam. Projekta kuratore Evita Goze ir atbildīga gan par izstādes saturu, gan tās tehnisko pusi.

“Vienkārši runājot fotogrāmata ir grāmata, kurā fotogrāfijai ir galvenā loma un tā jo īpaši populāra ir fotogrāfu vidu,” skaidro Evita Goze.

Tāpat fotogrāfija ir pateicīgs darbs, lai ievietotu grāmatā. Bieži arī autoriem irsvarīga secība, kādā parāda savus darbus.

Tuvāk aplūkojam izstādes lielāko grāmatu, kas tapusi šeit Latvijā fotogrāmatu meistarklasē, savukārt par mazāko sacenšas vairākas, arī Vilhelma Mihailovska „Veltījums Rīgai” 1992.gada izdevums.

“Self Publish Riga” ir vienīgais fotogrāmatām veltītais festivāls Latvijā, kas notiek kopš 2014.gada, izstādi pavada arī lekcijas, diskusijas un fotogrāmatu maketu konkurss. Konkurss notika jau trešo reizi un saņemtas 100 grāmatas no vairāk nekā 20 pasaules valstīm. Starptautiska žūrija izvēlējusies pusi, ko rādīt izstādē. No 10 “Viņa grāmata ir lēns, meditatīvs stāstījums par novecošanu,” atklāj Evita Goze. Tā ir arī drosmīga tēmas izvēlē, arī fotogrāfijas tajā ir vērtība – skaisti noskaņas pilni attēli.

Pirmo vietu ieguvusī fotogrāmata atšķirībā no citām tiks izdota Kauņas fotogrāfijas galerijā, makets tiks pārvērsts tirāžas grāmatā. Evita Goze atklāj, ka žūrijai bijušas diskusijas tikpat labi to varēja iegūt 2.vietu ieguvusī fotogrāmata – baltkrievu autora Alekseja Naumčika darbs “Why Minsk?”

Par labāko autoru no Baltijas valstīm žūrija atzinusi un izstādē aplūkojama Zandas Pučas fotogrāmata „Olga”. Kā balva māksliniecei ir vieta ISSP Vasaras skolā.