Lietuviešu gleznotāja un komponista Mikaloja Konstantina Čurļoņa darbs „Lietuviešu kapi” būs viens no 57 Lietuvas mākslinieku darbiem, kuru aprīlī Baltijas valstu simbolistu mākslas darbu izstādē „Nepieradinātās dvēseles. Simbolisms Baltijas valstu mākslā” varēs apskatīt Orsē muzejā. Čurļoņa darbi jau trešo reizi būs skatāmi Orsē muzejā, šoreiz kopā ar citiem Baltijas māksliniekiem.

Latvijas Radio 1 programmā Labrīt un arī Kultūras Rondo skan jauns cikls „Simbolisms Baltijas mākslā. 10 stāsti no Kauņas,  Rīgas un Tallinas”. Nākamajās divās nedēļās iepazīstināsim jūs ar desmit Baltijas simbolistu darbiem no vairāk nekā 150 darbu lielās Orsē izstādes.

Aprīļa sākumā vienā no Eiropas lielākajiem muzejiem – Parīzes Orsē mākslas muzejā – atklās Baltijas simbolismam veltītu izstādi. Tas ir viens no centrālajiem Baltijas valstu simtgades notikumiem ārzemēs. Simbolisms dzima Francijā 19.gadsimta otrajā pusē kā reakcija uz tolaik mākslā valdošo reālismu un naturālismu. Simbolisti savos darbos runāja mītu, leģendu un alegoriju valodā, caur simboliem cenšoties atklāt ikdienišķai pieredzei slēpto ideālu pasauli.