“Šis saraksts nevar būt pilnīgs, ja tajā neparādās Jāņa Ivanova vārds. Tas ir tāda līmeņa simfoniķis, ko paši nenovērtējam. (..) Viņa 20 pabeigtās simfonijas ir vienā līmenī ar Prokofjeva un Šostakoviča darbiem, tā ir vienkārši laikmetu ironija, ka viņu nepazīst visā pasaulē,” vērtē Egīls Šēfers.

Ceturtais "Skani” Simtgades sērijas ieraksts - “Dzimuši 1906. Dārziņš. Ivanovs” (2016).

Kultūras Rondo iepazīstina ar pieciem ieskaņojumiem, kas tapuši ir Latvijas nacionālajā ierakstu kompānijā „Skani” Simtgades sērijā. Par ierakstiem stāsta „Skani” idejas autors un producents Egīls Šēfers, kā arī Latvijas Mūzikas informācijas centra direktore Ināra Jakubone.

"Šī ieraksta idejas autors ir diriģents Andris Poga. Viņam ir interesanti izdevies sakombinēt. Viņš uzskatīja, ka tai noteikti jābūt Ivanova 20. simfonijai, jo tā ir viņa daiļrades vainagojums, ļoti monumentāla un smagnēja, bet likt to kopā ar vēl kādu Ivanova darbu varētu būt liels izaicinājums," atklāj Egīls Šēfers. "Tad radās asprātīga ideja viņu likt kopā ar Volfgangu Dārziņu, kas rakstura ziņā nemaz neiet kopā. Tas ir kaut kas pilnīgi citāds – viegls, gaisīgs, virtuozs, pat dekadentisks, uz publiku strādājošs. Tad atrada saistību, ka viņi abi ir dzimuši 1906. gadā, katrs gājis savu dzīves ceļu, kaut arī pie vienā skolotājā – pie Jāzepa Vītola – mācījušies.”

Albumu “Dzimuši 1906. Dārziņš. Ivanovs” ieskaņoja Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris, diriģents Andris Poga, solists Reinis Zariņš (klavieres).