“Mēs secinājām, ka tā ir ne tikai skaistākā latviešu komponistu mūzika, bet skaistākā mūzika, kas vispār ir pūtēju kvintetam sarakstīta. (..) Mūs pārsteidza latviešu komponistu meistarība just šo ansambli, cik labi viņi pazīst instrumentus, cik meistarīgi prot tos kombinēt,” par albumu stāsta Egīls Šēfers.

Piektais "Skani" Simtgades sērijas ieraksts - albums "Ziemeļvējš" (2016), kurā Imanta Zemzara, Pētera Plakida un Pētera Vaska mūziku ieskaņojis kvintets"„Carion".

“Mēs skatījāmies, ko latviešu komponisti ir pūtēju kvintetam sarakstījuši, un mūs tīri emocionāli uzrunāja šie trīs komponisti. Mums likās, ka tā ir tā labākā mūzika, kas ir latviešu komponistu katalogā," turpina Egīls Šēfers.

“Pētera Vaska spēja iznest šo dvēselisko melodiju, kā viņš spēj palikt pārējos instrumentus apakšā, lai tie palīdz, lai netraucē. Imanta Zemzara absolūti meistarīgā forma, kā viņš spēj no klasiska baznīcas korāļa izveidot tādu audumu, kas kļūst arvien caurspīdīgāks un caurspīdīgāks, bet visi pieci instrumenti spēlē... Un, protams, nerātnais Pēteris Plakidis, kas nebeidz pārsteigt, kaut arī 70. gados sarakstīti, mūziķus un cerams, arī klausītājus.”

Kultūras Rondo iepazīstina ar pieciem ieskaņojumiem, kas tapuši ir Latvijas nacionālajā ierakstu kompānijā „Skani” Simtgades sērijā. Par ierakstiem stāsta „Skani” idejas autors un producents Egīls Šēfers, kā arī Latvijas Mūzikas informācijas centra direktore Ināra Jakubone.

“Mans prieks - atkal ieskanas tā mūzika, kā teicis Juris Griņēvičs “dieva svētītajos septiņdesmitajos”, kad mums bija trīs jauni skaņraži, katrs ar ļoti atšķirīgu rokrakstu. Pēteris Plakidis, Pēteris Vasks un Imants Zemzaris. Viņu opusi, kas tolaik tapa Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra pūtēju kvintetam, ieskanas šodien, pateicoties "Carion" gatavībai iesaistoties Latvijas simtgades svinēšanā,” vērtē Ināra Jakubone.

“Albums “Ziemeļvējš” man ir ļoti tuvs, ne tikai tāpēc, ka man patīk ziemeļvējš un patīk būt dabā, bet ir veicies šajā ierakstā piedalīties ne tikai kā producentam, bet arī kā klarnetistam,” bilst Egīls Šēfers. “Tas ir albums, kuru esmu lolojis diez gan ilgi, liels prieks, ka man izdevās pierunāt arī savus dāņu kolēģus kvintetu „Carion” atklāties šajā mūzikā, pievērsties latviešu mūzikai un veikt šo ierakstu.”