Kultūras Rondo sāk jaunu ciklu, kurā iepazīstina ar pieciem ieskaņojumiem, kas tapuši ir Latvijas nacionālajā ierakstu kompānijā "Skani” Simtgades sērijā. Par ierakstiem stāsta "Skani” idejas autors un producents Egīls Šēfers, kā arī Latvijas Mūzikas informācijas centra direktore Ināra Jakubone.

Pats pirmais „Skani” ieskaņojums ir 2014. gadā tapušais Latvijas Radio kora albums "Klusuma auglis”.

"Ja man jāsaka, ko no šī albuma nedrīkst nedzirdēt, droši vien no visas šīs burvīgās mūzikas klāstā, ko divos vārdos raksturojot es nosauktu par "skaņu nirvānu”, tā ir mana pamatizjūta, klausoties šo ieskaņojumu, es ierosinātu tomēr noklausīties Pētera Vaska "Klusuma augli”, to ieskaņojumu, kas rosinājis arī šī diska nosaukumu," vērtē Ināra Jakubone.

"Esmu priecīgs, ka izdevās sākt ar latviešu kora mūziku un Latvijas Radio kora ierakstu, jo tas ir kolektīvs, ko zinām un mīlam Latvijā, bet pasaulē klasiskajā mūzikā tas ir vistālāk aizskanējušais vārds," atzīst Egīls Šēfers. "Esmu pateicīgs Sigvardam, kas pirmais noticēja „Skani” idejai un nāca ar savu piedāvājumu, ar drosmīgu piedāvājumu – septiņiem skaņdarbiem, kas ir mūsdienu latviešu mūzika. (..) Viņš centies parādīt to, kas tajā brīdī šķita aktuālākais un interesantākais latviešu kora mūzikā."

Diriģents Sigvards Kļava par šo latviešu laikmetīgās kormūzikas izlasi ir teicis: „Necentos izveidot visaptverošu kora dziesmu retrospekciju vai labāko skaņdarbu izlasi, bet drīzāk vēlējos radīt priekšstatu par Latvijas kormūzikas tendencēm, kvalitāti un kopainu, parādot un izceļot mūsu savdabību, izpildījuma smalko kultūru un muzikālo gaumi. Tās ir vērtības, kuras allaž tiek pamanītas pasaules mūzikas kontekstā.” Ierakstā „Klusuma auglis” šīs vērtības pārstāv Kristapa Pētersona, Maijas Einfeldes, Jura Karlsona, Santas Ratnieces, Mārtiņa Viļuma, Ērika Ešenvalda un Pētera Vaska mūzika.