Svētku pasākums, prieks, ko ikdienā teātrī neredzam, komplimenti ceremonijas režisoram Mārtiņam Meieram un tās vadītājām Indrai Burkovskai, Inesei Ramutei un Elīnai Dambei, atzinīgu vārdus 23. novembra vakarā aizvadītājai "Spēlmaņu nakts" ceremonijai velta arī raidījuma Kultūras Rondo viesi - žūrijas pārstāve, teātra kritiķe Edīte Tišheizere, teātra kritiķe Zane Radzobe, teātra vēsturnieks, kurš žūrijā darbojas jaunajā sezonā, Jānis Siliņš un kultūras žurnāliste Laima Slava.

Runājot par laureātiem, šogad īpaši daudz balvu saņēma Daugavpils un Liepājas teātris, Edīte Tišhezere bilst, ka nav redzējusi Daugavpils teātra pakāpenisko attīstību pēdējo gadu laikā, bet nesen viesojoties pārsteidzis, kā mainījusies skatuves kultūra, izrādes, ir izveidojies ansamblis. 

Gada mazās formas izrāde: "Jubileja ‘98" Daugavpils teātrī, režisore - Paula Pļavniece.

“Pārsteidza, kā Daugavpils teātris ir panācis kvalitatīvo lēcienu. Ja to nebūtu atzīmējuši, mēs būtu akli un pēc mums nebūtu vajadzības,” vērtē Edīte Tišheizere. Viņa norāda, ka bija līdzvērtīgas izrādes, jo par to, kas būs labākā Mazās zāles izrādes žūrijas locekļi strīdējušies paši ar sevi līdz pēdējām brīdim. Līdz pēdējām brīdm domājuši, ka varbūt izvirzīt divas. Bet tādu iespēju nebija.

“Tas, ka teātris ir uzstādījis sev pilnīgi citu latiņu, to nedrīkstam neatzīmēt,” norāda Edīte Tišheizere.

 Zane Radzobe atzinīgi novērtē Daugavpils teātra fanātisko darbu un uzskata, ka " Daugavpils teātra panākumu atslēga ir tā, ka labi saprot, ka nestrādā kaut kādam skatītājam, runā ar saviem cilvēkiem, bet izrādās, ka tas ir aktuāli visiem".

"Grand Prix": "Precības" Liepājas teātrī, režisors – Sergejs Zemļanskis.

“Redzēju izrādi Liepājā un Rīgā un konstatēju, ka cilvēki ir atsaucīgi tam, ka no skatuves nāk tīrs prieks, līksmība. Ja esi tajā priekā iekšā, tad esi uzņēmīgs pret skumjo un traģisko. Pāri visam ir prieks, smiekli un asprātības,” izrādes “Precības” panākumus vērtē Edīte Tišheizere.

“Šī laikam ir vienīgā lieta šogad, par ko nevarēja diskutēt. Perfekta izrāde. Skaistums ir tas, ka gan emocijas, gan intelekts, gan jutekliskums, vienalga, ko skatītājs grib dabūt teātrī, tur ir absolūti viss. Arī tehniskā sarežģītība. Izcili drošs variants, lai ko skatītājs uzskatītu par labu teātri, tur to var dabūt. Prieks visdažādākajās formās pāri visam,” atzīst Zane Radzobe.

""Precības" ir materiāls, kur var taisīt īstu labā nozīmē, teātri visos veidos," piebilst Jānis Siliņš.