22.novembrī Nacionālā teātra Jaunajā zālē pirmizrādi piedzīvoja Terensa Retigana lugas „Dziļā, skumjā jūra” iestudējums. Tajā autors iedziļinās ne tikai sievietes, bet arī vīrieša psiholoģijā un mūsu sarežģītajos emociju ceļos krīzes situācijās. Galvenajā Esteres lomā Dita Lūriņa. Savukārt režisoram Georgijam Surkovam šis ir  pirmais iestudējums Nacionālajā teātrī. Līdz šim viņš strādājis ne tikai teātros Latvijā, bet arī Krievijā, Polijā un Lietuvā.

Pēc izrādes „Dziļā, skumjā jūra” ģenerālmēģinājuma īsai sarunai Laima Slava uzrunājusi režisoru Georgiju Surkovu, kurš līdz šim vairāk strādājis Daugavpils teātrī, arī teātrī „Joriks” Rēzeknē un citviet. Režisors ar izrādes radošos komandu iepriekš jau sadarbojies: ar scenogrāfi Daci Sloku šī ir 10. kopīgi veidotais  iestudējums, ar komponistu Tomu Auniņu otrais kopīgais darbs, pirmo reizi strādā ar kostīmu mākslinieci Mariju Rozīti. Šis ir otrais gadījums režisora praksē, kad viņš iestudē teātra piedāvāto materiālu.

Terenss Retigans ir viens no pagājušā gadsimta 30.- 50. gadu spožākajiem britu dramaturgiem. Divdesmit slavas gados uzrakstījis turpat 30 lugas. „Dziļā, skumjā jūra” rakstīta pagājušā gadsimta 50.gados. Georgijs Surkovs uzsver, ka luga nav konkrētam laikam piesaistīta.

Izrādē piedalās aktieri Dita Lūriņa, Ģirts Liuzniks, Ivars Puga, Ināra Slucka, Voldemārs Šoriņš un Jānis Vimba.