Īpašs veltījums Latvijas simtgadei ir Nacionālās enciklopēdijas veidošana. Darbs sācies pirms trim gadiem, un plānots, ka 2018. gada nogalē ceļu pie lasītājiem sāks gan enciklopēdijas elektroniskā versija, gan speciāls Latvijai veltīts sējums drukātā formātā. Par topošās enciklopēdijas saturu un formu Kultūras Rondo studijā izvaicājam Nacionālās enciklopēdijas redakcijas vadītāju Valteru Ščerbinski.

“Enciklopēdija pamatā top elektroniskā vidē, tas nozīmē, ka tik drīz nepabeigs. Ir uzstādīti lieli mērķi, kam vajadzīgs ilgs laiks,” skaidro Valters Ščerbinskis.

Viņš arī norāda, ka elektroniskā vidē enciklopēdiju var nepārtraukti papildināt un attīstīt, tāpēc tā nebūs pabeigta šogad. Bet šogad, 2018. gada nogalē tā būs publiski pieejama.

Katru dienu nāk klāt kāds jauns šķirklis un šobrīd to ir gandrīz tūkstotis. Enciklopēdijas elektroniskā versija būs pieejama bez maksas un reģistrācijas.

Šī gada nogalē arī iznāks īpašs drukāts sējums, kas veltīts Latvijai. Šajā sējumā būs akcents uz mūsdienu valsti, laiku pēc 1991. gada. “Šīs sējums atšķirsies no klasiskas enciklopēdijas. Tajā nebūs šķirkļi no A – Z, bet aptvers visas dzīves jomas tematiski,” skaidro Valters Ščerbinskis.

Enciklopēdijas galvenais redaktors bilst, ka ir doma arī par drukāto versiju, taču tas ir darbietilpīgs un finansiāli ietilpīgs process. Turklāt elektroniskajā versijā nav tādu apjoma nosacījumu, ir iespēja pievienot vairāk attēlu un arī papildināt šķirkļus ar video.

Nacionālo enciklopēdiju veido septiņu cilvēku komanda galvenā redaktora Valtera Ščerbinska vadībā sadarbībā ar visdažādāko jomu speciālistiem. Mērķis ir radīt universālu un uzticamu zināšanu datu bāzi latviešu valodā, ko varētu nemitīgi pilnveidot un papildināt.