7. septembrī māksliniekam Kurtam Fridrihsonam jubileja – 105. Ko viņš, viņa darbi nozīmē mums šodien? Šo jautājumu nerimstas uzdot viņa piemiņas glabātāja, divu grāmatu par Kurtu Fridrihsonu autore - rakstniece Gundega Repše. Viņa šobrīd uzturas Starptautiskajā Ventspils Rakstnieku un tulkotāju mājā Ventspilī un ar savu klātbūtni ir iegriezusi veselu notikumu virkni. Kurta Fridrihsona darbi šobrīd apskatāmi izstādēs Ventspils Galvenajā bibliotēkā un Pārventas bibliotēkā, teātra namā „Jūras vārti”, Livonijas ordeņpilī un arī Ventspils Starptautiskajā Rakstnieku un tulkotāju mājā un Ventspils valsts 1. ģimnāzijā.

Kurts Fridrihsons arī savā dzīves gājumā ir saistīts ar Ventspili, 1945. gadā viņš gadu strādāja Ventspils ģimnāzijā par zīmēšanas skolotāju.

Šobrīd arī top filma par Kurtu Fridrihsonu, tās pirmizrāde plānota pēc 2 gadiem, Kurta Fridrihsona dzimšanas dienā – 7. septembrī. Šajās dienās filmas režisore Dzintra Geka Ventspilī aktīvi filmēja ar Kurtu Fridrihsonu saistīto pasākumu uzjundītās atmiņas.

Dzejas dienas šogad ārpus oficiālās programmas uzsāktas tika Ventspilī, tas notika šo pirmdien, ar dzejas vakaru, kurā katrs no dzejniekiem – Pēteris Draguns, Džeims Hopkinss, Eduards Aivars, Ieva Rupenheite, Andris Akmentiņš, tika aicināti dalīties ar personīgām atmiņām par Kurtu Fridrihsonu vai arī viņa veikuma atstātajām pēdām viņu dzejā un dzīvē.

Livonijas ordeņpilī šobrīd skatāma 1977. gada leģendārās izstāde „Indiāņa gaita’ darbi. Kāpēc šī izstāde ir leģendāra, - stāsta Gundega Repše:

Akvareļu izstāde „Alfa bez Omegas”  Ventspils Valsts 1. ģimnāzijā, gleznu izstāde „Kurzemes bēgļi” un rakstnieku portreti no Rakstniecības un mūzikas muzeja krājumiem, grafikas darbu izstāde „Trajektorijas” Pārventas bibliotēkā, „Indiāņu gaita” Livonijas ordeņpilī, akvareļu izstāde un stāsts par franču grupu izstādē „Dzīves kardiogrammas”, būs apskatāmas līdz 12. oktobrim, kad noslēgsies Kurta Fridrihsona 105. dzimšanas dienas svinēšana. 12. oktobrī teātra namā „Jūras vārti” noslēguma koncerts „Atgriešanās Ventspilī”.