Šie ir trešie dziesmu svētki, kuros sava vieta un vairāki koncerti dziesmu svētku programmā ir arī vokālajiem ansambļiem. Noticis arī vokālo ansambļu konkurss, kurā par Lielo balvu sacentās 21 vokālais ansamblis vairākās kategorijās. Dziesmu svētku lielo balvu ieguva Ogres novada Kultūras centra vokālā grupa “Anima Solla”. Bet 4. jūlija vakarā Rīgas Svētā Jāņa baznīcā skanēs vokālo ansambļu garīgās mūzikas koncerts „Tev tuvumā”. Tajā piedalīsies pieci labākie Latvijas vokālie ansambļi un ansamblis no ASV „Mägi Ensemble”.

Mēģinājuma laikā koncerta mākslinieciskā vadītāja Antra Dreģe dod norādījumus pirms katra koncertnumura, šoreiz ansamblis atrodas balkonā blakus ērģelēm.

“Nosaukums ir “Tev tuvumā” un ar to domājam – Dievam tuvumā, skanēs sakrālā mūzika un programmai par konceptuālo pamatu ņemti vairāki iedvesmas avoti,” par vokālo ansambļu garīgās mūzikas koncerta kopējo ieceri stāsta Antra Dreģe.

“Viens no tiem ir Dieva vārdu liturģija, kas katoliskajā tradīcijā ir pieņemta prakse, ka Dieva vārda slavēšana notiek caur dažādiem dziedājumiem. Otra iedvesmas sfēra ir luterāņu korālis, kuru koncerta koncepcijā centāmies ievīt,” turpina Dreģe.

Viņa atklāj koncerta koncepcija arī paredz trīs epizodes, kur notiks dziedāšana kopā ar draudzi, šajā reizē tie būs koncerta apmeklētāji.

Programma veidota, ņemot vērā, kāda garīgā mūzika jau ir ansambļu repertuārā, un tā sniedzas no klasiķiem līdz mūsdienu komponistu darbiem.

4. jūlijā koncertā piedalās ansambļi "Anima Solla", „Putnu dārzs”, LU senās mūzikas ansamblis „Canto” un „Mägi Ensemble” no ASV, šis ansamblis īpašs, jo viņu repertuārā ir tikai baltiešu komponistu mūzika. Koncertā piedalās arī instrumentālais ansamblis.

Vokālo ansambļu sniegumu svētku laikā varēs baudīt arī 5.jūlijā laicīgās mūzikas koncertā „Laiku viju gredzenā”, savukārt 6. un 7.jūlijā būs bērnu vokālo ansambļu uzvedums „Vilkam tāda dvēselīte”. Bet 7.jūlijā vokālie ansambļi muzicēs ielu koncertos Vecrīgā un laukumos.