Dienasgrāmatu raksta jeb nedēļas norises dokumentē jauns mūziķis - dziedātājs, ģitārists un komponists Miķelis Putniņš. Kāds Miķeli zina kā grupas "Ezeri" dibinātāju, cits viņu pazīst kā mūzikas projekta "northern c" dalībnieku.

 

„Pēdējo reizi dienasgrāmatu rakstīju, kad mācījos 6. klasē, kad man bija 12 gadi. Biju izdomājis, ka man jāpiefiksē ikdienas gaitas. Nosaukums bija „Miķeļa memuāri”. Cik nu es tur pierakstīju. Vairāk aprakstīju savu ģimeni, tā īsti pat nezināju, ko tās dienasgrāmatas ietvaros fiksēt,” tā par dienasgrāmatas rakstīšanu bilst Miķelis Putniņš. „Tagad, kad esmu piekritis nedēļu fiksēt savu ikdienu, foršākais, šķiet, ka ar mums ikdienu notiek miljons lietu, ko ne vienmēr reģistrējam. Ir lietas, kas jālaiž gar ausīm, ne visam, kas ar tevi ikdienā notiek, ir kāda īpaša nozīme un svars. Aizdomājoties par dienasgrāmatu, kā par fenomenu, liekas, ka sevis  apzināšanās moments ir tas ir pats interesantākais. Visas mazās lietas un pieredzes veido to, kas tu esi. Zemapziņā nosēžas, bet neesi īpaši aizdomājies par to. Nesen sāku nodarboties ar meditāciju, sapratu, ka ir kas līdzīgs abos procesos - dienasgrāmatas rakstīšanā un meditācijā. Pašrefleksija iekļauta. Apzināts lēmums pievērst vairāk uzmanību katrai dienas detaļai.”

„Strādāju pie dziesmas, kura sen atpakaļ iesākta. Šodien tiku līdz teksta pievienošanai. Vienmēr teksts top brīdi pirms mūzikas. Man patīk tas brīdis, kad šķirsti pierakstītos tekstus un meklē, kurš no vecajiem tekstiem varētu derēt dziesmai. Abi ir radušies atsevišķi, bet, liekot kopā, kā drēbnieks, kas liek kopā divus materiālus, saproti, tas viens otru papildina, skan, izskatās. Tie nav nākuši no viena laika brīža, bet dod viens otram dziļumu.

Šodien bija skaistais brīdis, kad atradu tekstu, kas bija rakstīts pirms trim gadiem un “viņam atradās otrā pusīte” un atradās dziesma. Ja tā notiek, varu teikt, ka diena ir izdevusies.”

Miķelis Putniņš dokumentē nedēļu, kurā ietilpst konkurss Viļņā ar vienu grupu, koncerts Daugavpilī – ar otru, jaunas dziesmas rašanās, nedaudz laiskas Lieldienu brīvdienas kopā ar ģimeni laukos, kā nozudušo vai noslēpušos aitu un zirga meklējumi nelielai intervijai nedēļas noslēgumā. Tā vietā atrodas brīnišķīgas pavasara putnu dziesmas, liecinot par dabas mošanos.