Raidījumā Latvijas dienasgrāmata šoreiz satiekas mūzika un pavārmāksla – dienasgrāmatu raksta rokmūziķis Kristaps Vegners, kurš ikdienā rosās aiz letes Finanšu ministrijas ēdnīcā un Vecrīgas pusdienotavā „Spināti un sviests”. Viņa nedēļas piezīmēs – gan ēdnīcu virtuves slepenā dzīve, gan pavisam neplānota traumu epopeja.

Iestāde ar jancīgo nosaukumu „Spināti un sviests” ir viena no vairākām Vecrīgas ēdnīcām, kurās darba dienās iegriežas vietējais „ofisa planktons” – galvaspilsētas centra strādnieki, kuri pusdienlaikā grib izlocīt kājas un gaisu ārpus biroja.

“Reizēm tur iegriežos arī es, jo „Spināti” ir tikai pāris minūšu attālumā no Latvijas Radio mītnes Doma laukumā,” atklāj raidījuma autore Māra Rozenberga. “Aiz letes tur nevar nepamanīt Kristapu Vegneru – puisi ar vēl nesen gariem, blondiem drediem, reizēm jamaikiešu cepurītē, allaž mundru un smaidīgu. Taisnību sakot, viss kolektīvs šķiet ēdnīcai netipisks – viņi smejas, joko un vienmēr ir gandrīz apstulbinoši laipni. Mani ieintriģē ēdnīcu virtuves slepenā dzīve, un lūdzu Kristapam dokumentēt vienu nedēļu tās dzīvē. Izrādās, viņu komandpunkts ir Finanšu ministrijā, jo „Spinātu” pavāri baro arī valsts maciņa turētājus. Tādēļ Kristapa diena paiet starp Finanšu ministrijas virtuvi un netālo Miesnieku ielas ēdnīcu „Spināti un sviests”, jeb, kā viņš saka, „Miesniekiem”.

Pavisam neplānoti Kristapam Vegneram dienasgrāmatā dokumentētā nedēļa beigusies ar kaklā iekārtu roku un piespiedu miera režīmu. Pēdējo dienu piezīmes uz datora tapušas divreiz lēnāk.

“Ikdienā rakstu tekstus grupai šad un tad. Dienasgrāmatas neesmu iemīļojis,” par attiecībām ar dienasgrāmatas rakstīšanu stāsta Kristaps Vegners. “Grupai vajag vārdus un kādam šis briesmīgais slogs jāuzņemas, un diemžēl akmens ir kritis manā lauciņā.”