Raidījumā Latvijas pērles šoreiz „pērles” meklējam Līvānos, Latgales mākslas un amatniecības centrā , kur raidījuma veidotāja Zane Lāce aplūko garāko austo jostu Latvijā, mēģina malt ar senām rokas dzirnām graudus, skaidro, kas ir zlaukts, un kā sekundes laikā var pamodināt smaidošu bērnu šūpulī . To visu palīdz iepazīt centra speciāliste Silva Podniece.

"Skalu segas aušanas tehnika ir uz izmiršanas robežas, jo ļoti sarežģīta, darbietilpīga un dārga. Ir jāpameklē, kas auž tieši tā," raidījumā Latvijas pērles bilst Silva Podniece.

Un atrast tādas audējas var Līvānos, bet viņu veikumu un citus tās puses amatnieku darinājumus var aplūkot Latgales mākslas un amatniecības centrā, kur arī šoreiz viesojas Latvijas pērles. Rakstaini cimdi, rokām darināti apavi, maizes cepšana, alus darīšana un piena produktu gatavošana, kokgriezumi un brīnumgara josta - tie ir šis reizes atklājumi Līvānos.

Kur Daugavas satek kopā ar Dubnu, tur uz pussalas savulaik barons Līvens uzcēla muižu ar visām saimniecības ēkām vienuviet. Taču laika griežos un karos pāri palika tik pagrabs un klēts. Ēkas 2003. gadā atjaunoja un piebūvēja klāt modernas celtnes, un nu tur darbojas Latgales mākslas un amatniecības centrs. Senajā klētī apskatei izlikti jau pirmīt minētie eksponāti, un tagad caur tiem iepazīsim Līvānu meistarus un viņu darinājumu vēsturi. Krājuma glabātāja Silva Podniece cilā raibus cimdus un stāsta par sendienu ierašām šaipusē.