Sicīliešu avantūrists, mistiķis, dziednieks un pareģis Kaliostro apgalvoja, ka Vilces muižā ir apslēpta manta. Tas, protams, bija izdomājums, bet fakts par šī blēža viesošanos ir patiess. Nostāstus par Kaliostro, par Vilces muižniekiem, par novadnieku dramaturgu Mārtiņu Zīvertu un par vietējas skolas pagātni uzklausām bijušajā Vilces kungu namā – tagad vēstures krājuma telpās, bet nama pagrabos skan stāsts par Mūrmuižas kauju Lielā Ziemeļu kara laikā.

Cauri laikiem Vilcē ir saglabājies pats kungu nams, baronu Hānu laikā veidotais parks un  daudzumdaudz stāstu par muižas laikiem un jaunāku laiku vēsturi.

Mēdemu un Kaizerlinku dzimtas ģerboņi pie Vilces muižas kungu nama portāla ir vieni no vērtīgākajiem šāda veida 18. gadsimta mākslas pieminekļiem Latvijā. Tiesa no Mēdemu laikiem vairāk nekas te arī nav saglabājies, ja vien neskaita seno manteļskursteni un plašos velvju pagrabus. Vairāk liecību par sendienām glabā kungu nama pēdējo īpašnieku – baronu Hānu laikā veiktie pārbūves darbi.

Tāds ir parks, koka durvis un bijušais ziemas dārzs, kur tagad atrodas Vilces pamatskolas skolotāju istaba, uz turieni Latvijas pērles dodas kopā ar gidi un Vilces pamatskolas vēstures skolotāju Aivu Ozoliņu.

 „Projekta uzdevums bija piešķirt Vilces muižas kungu mājai ievērojami reprezentablāku izskatu, tas paredzēja izbūvēt otro stāvu mansarda vietā, bet projekts netika realizēts, jo 1812. gadā nomira muižas īpašnieks Karls Dītrihs fon Mēdems, un Vilce  nonāca citu īpašnieku rokās. 1829. gadā mantojuma dokumentos Vilces muižas kungu māja vēl aprakstīta vecajā izskatā – ar velvētiem pagrabiem, 11 istabām un zāli pirmajā stāvā, sešām istabām mansardā, trim skursteņiem un podiņu krāsni istabās. Muižas kungu mājas senākajam būvvēstures  periodam 18. gs. otrajā pusē pieder plašie velvētie pagrabi ar ķieģeļu klona grīdām, kuros atradusies virtuve un citas saimniecības telpas,” tā par Mēdemu laiku grāmatā „Vilces muiža” raksta kultūras pieminekļu  aizsardzības eksperte Mārīte Putniņa.

Pagrabos  kopš pagājušā gada Leģendu nakts  glabājas improvizēta sicīliešu mistiķa Kaliostro darba telpa, bet līdzās tai ir stendi, kas vesta par Mūrmuižas  kauju.

Tūristi, izejot no kungu nama, var turpināt baudīt pagātnes stāstus, pastaigājoties pa Vilces dabas parku, un te  aplūkot  gan baronu Hānu  stādītās  liepas,  gan nobaudīt ūdeni no Liemātes avota.