Šī gada pēdējā raidījumā Latvijas stāsti Latvijas simtgadei, kas šoreiz būs stundu garš, vēlreiz tiksimies ar gada laikā sastaptajiem cilvēkiem no Kurzemes, Zemgales, Vidzemes un Latgales.

Vispirms dosimies pie Limbažu novada Vidrižu pagastu pie kalējmeistara Kaspara Auzas, kurš izveidojis smēdi un kalējlietu muzeju.

Cēsu aušanas darbnīcas „Vēverīši” īpašniece un Vecpiebalgas audēju kopas vadītāja Dagnija Kupče noaudusi 8 Latvijas karogus.

Aivars un Māra Baķi Latgalē, Rugāju novada Rugāju pagastā, aizejot pensijā,  izveidoja Latvijas tumšgalves šķirnes aitu ganāmpulku.

Kurzemē, Rucavas novada Dunikas pagastā kopā ar mežsaimnieci Lienīti Ozoliņu dosimies pastaigā pa Dunikas purva taku.  

Bet Zemgalē, Vecumnieku novada Skaistkalnes pagastā ciemosimies  pie Skaistkalnes pūtēju orķestra vadītāja Jāņa Kalniņa, kas uz Latvijas simtgadi nobrauks ar velosipēdu 100 kilometrus.  

Zemgalē, Jelgavas novada Svētes pagasta „Vilkos” Lauma un Aldis Puriņi izveidojuši dendrāriju ar dažādiem kokiem un krūmiem.

Bet raidījuma noslēgumā dosimies uz Latgali, uz Daugavpils novada Ambeļu pagastu pie Jutas Valaines. Viņa uzrakstījusi projektu, lai atjaunotu vecu guļbaļķu ēku – Ambeļu skreini, latgalisko tradīciju un prasmju māju.