Raidījums Latvijas stāsti Latvijas simtgadei šoreiz devies uz Jelgavas novada Jaunsvirlaukas pagasta Staļģeni pie pirtnieku ģimenes - Solveigas Arnītes un Antona Plavoka.

Antons ir Latvijas nacionālo bruņoto spēku karavīrs, Solveiga - juriste, bet aizvien lielāku nozīmi viņu dzīvē ieņem pirts. Antons pirms 2 gadiem beidzis pirtnieku skolu, Solveiga šobrīd mācās šajā skolā. Somu pirti Staļģenē saimnieki pārbūvējuši par latviešu pirti. Viņu māja un pirts ēka atrodas bijušā kolhoza centra nomalē, blakus bijušajām darbnīcām un graudu torņiem. Visapkārt tāda industriāla ainava, bet aiz žoga atrodas māja, kas savienota ar pirts ēku. Solveigai pirts palīdzējusi izārstēties pēc smagas slimības, un tagad pirtī iegūt mieru un veselību viņi māca arī citiem. Staļģenē abi veido fiziskās un garīgās labsajūtas centru.

Solveiga Arnīte un Antons Plavoks abi dzimuši Latgalē. Kopā ar saimniekiem dodamies uz nelielo pērtuvi, kas iekārtota pirts mājas vienā stūrī. Viņi stāsta par saviem vaļaspriekiem un to, kāda ir dzīve Staļģenē – bijušajā kolhoza ciematā.