Pacientu organizācijas jau vairākkārt ir vērsušās Veselības ministrijā ar lūgumu risināt situāciju un nepieļaut vienreizēju instrumentu atkārtotu izmantošanu.

Veselības ministrija ir atzinusi, ka medicīniskie instrumenti, kuri paredzēti vienreizējai lietošanai, atsevišķos gadījumos tiek dezinficēti un lietoti atkārtoti. "Veselības ministrijā uz šo brīdi vēl notiek diskusijas par to, kā ārstniecības iestādei būtu jārīkojas pārstrādātas medicīniskās ierīces pielietošanas gadījumā – vai būtu tikai jāinformē pacients par šādu faktu, vai arī būtu jāprasa pacienta atļauja šādas ierīces izmantošanai", savā atbildes vēstulē pacientu organizācijām pauž Veselības ministrija.

Raidījumā Pēcpusdiena biedrības "Ģenētiski pārmantoto slimību pacientiem un līdzcilvēkiem "Saknes"" vadītājs Juris Beikmanis skaidro, kas satrauc pacientu organizācijas.

Viedokli izsaka Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Medicīnas fakultātes Veselības vadības docētāju grupas vadītāja Daiga Behmane, RSU Medicīnas fakultātes Bioloģijas un mikrobioloģijas katedras docents Inguss Skadiņš un Veselības ministrijas Farmācijas departamenta vecākais eksperts Edgars Strautiņš.