Saeima 30. novembrī otrajā lasījumā atbalstījusi Veselības aprūpes finansēšanas likumprojektu, kas noteiks ne tikai nozares finansējuma avotus, bet arī to, kā iedzīvotāji turpmāk saņems valsts apmaksātu veselības aprūpi.

Likumprojekts paredz valsts apmaksātas medicīniskās palīdzības minimumu, kas būs pieejams ikvienam, neatkarīgi no sociālo iemaksu apmēra.

Grozā ietilps neatliekamā medicīniskā palīdzība, dzemdību palīdzība, ģimenes ārsta sniegtie veselības aprūpes pakalpojumi, kā arī noteiktas ambulatorajai ārstēšanai paredzētas zāles un medicīniskās ierīces.
Tāpat valsts apmaksātajā medicīniskās palīdzības minimumā ietilps veselības aprūpes pakalpojumi, kas saistīti ar tādu slimību ārstniecību, kam ir nozīmīga ietekme uz sabiedrības veselības rādītājiem vai kuras apdraud sabiedrības veselību, tai skaitā ir psihiskas slimības, tuberkuloze.

Iemaksas nākamgad plānotas 1% apmērā no personas minimālās mēneša darba algas. 2019. gadā brīvprātīgās veselības apdrošināšanas iemaksas paredzētas 3% no minimālās mēneša darba algas, bet 2020.gada tās plānotas 5% apmērā no minimālās mēneša darba algas, informē Saeimas Preses dienestā.

Informē Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas deputāts Romualds Ražuks.