Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālā komisija konceptuāli atbalstījusi Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) piedāvātos grozījumus Atkritumu apsaimniekošanas likumā un Dabas resursu nodokļa likumā. Izmaiņas attiecīgajos likumos VARAM piedāvāja, balstoties uz Slokas apkaimē Jūrmalā šovasar notikušo ugunsgrēku, kurā dega aptuveni 23 000 tonnu atkritumu, kā arī nesenāko uzņēmuma SIA "Riepu bloki" gadījumu, kurā par nenomaksātu dabas resursa nodokli tam tika piemērots 12,9 miljonu eiro sods.

Raidījumā Pēcpusdiena ar gaidāmajām izmaiņām iepazīstina Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas Valsts sekretāra vietniece vides aizsardzības jautājumos Alda Ozola un Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas priekšsēdētājs Romāns Naudiņš.

Viedokli izsaka Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas priekšsēdētāja biedrs Ingmārs Līdaka un Latvijas Atkritumu saimniecības asociācija valdes locekle Rūta Bendere.