Studijām Latvijas augstskolās 2018./2019.akadēmiskajā gadā pašlaik pieteikušies 10 047 reflektanti. Savukārt šogad izglītības pārvaldēm izsniegti 19 103 centralizēto eksāmenu sertifikāti tiem jauniešiem, kuri kārtoja centralizētos eksāmenus par vispārējās vidējās izglītības programmas apguvi.

Informācija portālā "Latvija.lv" liecina, ka no tajā iekļautajām 12 augstskolām visvairāk jeb 3491 studētgribētāji pieteikušies kādai no studiju programmām Latvijas Universitātē (LU). Salīdzinot ar pagājušo gadu, studijām kādā no LU programmām pieteikušies par 178 reflektantiem mazāk. Otrajā vietā ar 2388 studētgribētāju pieteikumiem šogad pieteikšanos studijām noslēgusi Rīgas Tehniskā universitāte (RTU). Šogad studijām RTU pieteicās par 74 reflektantiem vairāk nekā pērn.

Raidījumā Pēcpusdiena uzklausām Rīgas Stradiņa universitātes studentu servisa direktori Indru Treiju un Vidzemes augstskolas rektoru, HESPI vadošo pētnieku Gati Krūmiņu

Viedokli izsaka Izglītības un zinātnes ministrijas Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju departamenta direktora vietniece finanšu un statistikas jomā Diāna Liepniece un Latvijas Darba devēju konfederācijas ģenerāldirektore Līga Meņģelsone.