Valsts augstskolas dažādām komercbankām un Valsts kasei ir parādā 35,7 miljonus eiro, tomēr ir izveidoti arī uzkrājumi, kas daļai pat pārsniedz parādu summu, vēsta "Latvijas Avīze".

Valsts kases dati uz pērnā gada decembri liecina, ka lielākās kredītsaistības patlaban ir Rīgas Tehniskajai universitātei (RTU) - 22,88 miljoni eiro, savukārt tās uzkrājums ir 15,18 miljoni eiro. Salīdzinoši otras lielākās kredītsaistības ir Daugavpils Universitātei - tās gan nepārsniedz 6,12 miljons eiro. Universitāte arī izveidojusi 2,58 miljonu eiro lielu uzkrājumu. Tad seko Latvijas Universitāte (LU) ar 5,81 miljonu eiro lielām kredītsaistībām, savukārt tās uzkrājums ir 12 miljoni eiro. Ceturtās lielākās kredītsaistības ir Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijai - 3,36 miljoni eiro.

Raidījumā Pēcpusdiena par pētījumu plašāk stāsta “Latvijas Avīzes” žurnāliste Ilze Kuzmina.

Situāciju savā augstskolā raksturo Latvijas Universitātes rektors Indriķis Muižnieks, Rīgas Tehniskās Universitātes  finanšu prorektors Ingars Eriņš un Vidzemes augstskolas rektors Gatis Krūmiņš.

Viedokli izsaka Diāna Laipniece, Izglītības un zinātnes ministrijas Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju departamenta direktora vietniece finanšu un statistikas jomā.