Šonedēļ kļuva zināmi Nobela prēmijas zinātnē 2016. gada laureāti. Nobela prēmiju medicīnā saņems japāņu zinātnieks Jošinori Ohsumi par šūnu atjaunošanās procesa jeb autofāgijas mehānismu atklājumiem. 2016. gada Nobela balva ķīmijā piešķirta Žanam Pjēram Sovažam, Freizeram Stodartam un Bernardam Feringam "par molekulāro mašīnu projektēšanu un sintēzi". Savukārt Nobela prēmija fizikā šogad piešķirta Lielbritānijā dzimušiem zinātniekiem Deividam Dž. Tulesam un otra puse kopīgi Dankanam Haldeinam un Džonam Maiklam Kosterlicam "par topoloģisko fāzes pāreju un vielas topoloģisko fāzu teorētiskiem atklājumiem".

Šodien, 7.oktobrī, kļuva zināms, ka šā gada Nobela Miera prēmijas ieguvējs ir Kolumbijas prezidents Huans Manuels Santoss par centieniem panākt miera vienošanos ar kaujiniekiem, kas ļautu izbeigt 52 gadus ilgušo konfliktu. Miera prēmijas komitejai šogad jāizvēlas no rekordliela kandidātu skaita – 376, kas ir gandrīz par simtu vairāk nekā iepriekšējais rekords 2014.gadā.

Ar šī gada Nobela prēmijas laureātiem zinātnē iepazīstina Paula Gulbinska, Latvijas Radio raidījumā Zināmais nezināmajā producente.

Nobela prēmijas laureātus zinātnē vērtē fiziķis Vjačeslavs Kaščejevs. Vai nav vilšanās, ka Nobela prēmiju fizikā tomēr neieguva gravitācijas viļnu atklājēji.

Brazīlijas latvietis Drošības un stratēģiskās pētniecības centra direktors Jānis Bērziņš plašāk stāsta par konfliktu, kas jau vairākus desmitus gadu ieildzis Kolumbijā.