Šoreiz viss raidījums Piespēle veltīts atskatam uz sporta karalienes vieglatlētikas sacensībām „Rīgas kausi”, kas notika Ogres stadionā. Tiekamies ar trīssoļlēcēju Elviju Misānu, šķēpmetējiem Aneti Kociņu un Rolandu Štrobinderu, kā arī tāllēcēju Aigu Grabusti un lodes grūdēju Māri Urtānu.

Protams, nevaram neuzteikt arī „VEF Rīga” basketbolistus, kuri vien četros mačos kļuva par šī gada Latvijas čempioniem. Basketbolam noteikti pievērsīsimies kādā no nākamajiem raidījumiem, jo jau jūnija vidū notiks Eiropas čempionāts dāmu izlasēm, bet vīru savas meistarsacīkstes aizvadīs septembrī.

„Rīgas kausi” šoreiz gan bija „Ogres kausi"

25. maijā notika jau tradicionālās sacensības „Rīgas kausi”, kas gan Daugavas stadiona rekonstrukcijas dēļ risinājās mājīgajā un mūsdienīgajā Ogres stadionā. Daudzi no vieglatlētiem bija priecīgi par šādu pavērsienu, jo segums Ogrē ir mīkstāks nekā Daugavas stadionā. Tas, savukārt, atvieglo atjaunošanos, jo kājām nav jāuzņem tik smagi triecieni.

„Rīgas kausos”, kas šoreiz gan bija „Ogres kausi” ceturtdien Jānim Leitim tikai nedaudz pietrūka līdz valsts rekorda labojumam 400 metru skrējienā, savukārt šķēpmešanas sacensībās dāmām otro vietu ieguva šosezon labu sniegumu demonstrējošā Anete Kociņa, kamēr Līna Mūze pēc traumas sadziedēšanas sacensību apritē atgriezās ar piekto vietu.

Anete pēc sacensībām bija nedaudz sarūgtināta, ka neizdevās sasniegt labāku rezultātu un uzvarēt savu skatītāju priekšā. Tomēr, sezonas lielie mērķi un galvenās sacensības vēl tikai priekšā.

Pie "Rīgas kausa" tāllēkšanā dāmām tika pieredzējusī Aiga Grabuste, kura sīvā cīņā tikai par centimetru pārspēja Māru Grīvu. Grabuste pie "Rīgas kausa" tika ceturto reizi karjerā, kas ir labākais rādītājs starp pašmāju sportistiem. Jānis Leitis un Grabuste bija vienīgie Latvijas atlēti, kuri uzvarēja savās disciplīnās. Aiga gan pēc sacensībām pauda, ka vēl izjūt atklimatizācijas sekas – viņa tikai pavisam nesen atgriezās no sacensībām Japānā.

Augstvērtīgāko sacensību rezultātu sasniedza lietuviešu šķēpmetējs Edis Matusevičs, kurš rīku raidīja 84,78 metrus tālu. Ceturto vietu vīru šķēpmešanā izcīnīja Rolands Štrobinders, kura sezonas mērķis gan joprojām esot raidīt šķēpu aiz 83 metru atzīmes.

Pirmās sacensības pēc pērn Eiropas čempionātā gūtās smagās ceļgala traumas, kuras dēļ secen gāja starts Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs, aizvadīja arī Līna Mūze, kura ieņēma piekto vietu.

Trīssoļlēkšanā vīriem, kur bija gana spēcīgs dalībnieku sastāvs, trešais palika Elvijs Misāns, kurš ceturtajā mēģinājumā aizlēca 16,46 metrus tālu. Ar to gan bija par maz uzvarai, jo pirmo vietu ieņēma Momčils Karailievs, kurš lēca par deviņiem centimetriem tālāk, tiekot pie "Rīgas kausa". Elvijs gan pēc sacensībām bija omulīgs un smaidīgs, kā allaž!

Pie otrajām vietām 1500 metru skrējienā un 3000 metru kavēkļu skrējienā vīriem tika attiecīgi Dmitrijs Jurkevičs un Alberts Blajs. Ar savu sezonas labāko rezultātu trešā 200 metru sprintā sievietēm bija Gunta Latiševa-Čudare. Dalītu trešo vietu augstlēkšanā dāmām ieguva Madara Onužāne-Saliņa. Vīriem 100 metru sprintā nepārspēts palika jamaikietis Čadiks Hindss, kurš finišēja pēc 10,37 sekundēm, par sešām simtdaļām pārspējot Džošu Svaraju no Senegālas, bet labākais pašmāju sprinteris Jānis Mezītis ar 10,87 sekundēm bija piektais.

Lodes grūšanā vīriem uzvaru guva Bosnijas un Hercegovinas sportists Mesuds Pezers, kurš lodi grūda 20,44 metrus tālu, kamēr pieredzējušais Māris Urtāns ar 17metriem un 92 centimetriem palika piektais sešu dalībnieku konkurencē. Māris stāsta, ka šobrīd esot amatieris, jo ikdienā trenē jaunos sportistus. Arī Latvijas labākos kalnu slēpotājus.