Latvijas vīru hokeja izlase šonedēļ atrodas Francijā un aizvada trīs pārbaudes spēles. Izlasē pulcēti daudz jauno spēlētāju, kurus Bobs Hārtlijs vērtē un prāto, kurš tad būs noderīgs treniņos aprīlī pirms pasaules čempionāta. Šoreiz raidījumā saruna ar hokejistu Kalvi Ozolu, kurš pabija treniņos Rīgā, bet uz Franciju gan neaizbrauca. Sarunā Piespēlē viņš stāsta, kā ir spēlēt Norvēģijā, kur Kalvis brauc iepirkties un kādi ir viņa nākotnes plāni.

Savukārt pārējās raidījuma minūtes veltām basketbolam. Konkrētāk, Lietuvas basketbola klubam Paņevēžas „Lietkabelis”, kur galvenais treneris ir Artūrs Štālbergs, bet viens no līderiem – Žanis Peiners. Abi ir Piespēles viesi un stāsta gan par sportiskajiem rezultātiem, gan izklaides iespējām Paņevēžā.

Kalvis Ozols ir apņēmības pilns kādudien nokļūt Latvijas izlasē

Latvijas pieaugušo hokeja izlase šīs nedēļas sākumā aizvadīja divus koptreniņus Rīgā un tad devās uz pārbaudes turnīru Francijā, kur krustoja nūjas ar Baltkrievijas, Slovēnijas un Francijas hokejistiem. Pēc pirmās spēles, kurā latviešu uzvarēja baltkrievus, Bobs Hārtlijs krietni gados jaunajam un nepieredzējušajam spēlētāju sastāvam veltīja tikai atzinīgus vārdus. Tā gan ir Hārtlija firmas zīme – publiski viņš nekad nevienu nekritizē. Galvenajam trenerim šajā turnīrā palīdz arī Edgars Masaļskis un sens cīņu biedrs Marks Senžēns. Savukārt raidījums „Piespēle” iepazīstina ar Kalvi Ozolu – 24 gadus vecu aizsargu, kurš šosezon spēlē Norvēģijas klubā Kongsvingeres „Knights”. Kalvi Hārtlijs gan neiekļāva sastāvā braucienam uz Franciju, bet tas nemazina aizsarga apņēmību kādudien nokļūt Latvijas izlasē.

Komentējot Latvijas izlases spēles Eiropas čempionātā Stambulā, bieži kopā ar kolēģi Artūru Portnovu raksturojām Žani Peineru kā radošu, plastisku un neordināri domājošu spēlētāju. Universāls basketbolists, kurš ar savu divus metrus un piecus centimetrus slaido augumu var spēlēt gandrīz visās piecās pozīcijās. Šo sezonu Žanis aizvada Lietuvas čempionāta un Eirokausa komandā Paņevēžas „Lietkabelis” – tikai divu stundu braucienā no Rīgas.

Latvieši Paņevēžas basketbola klubā "Lietkabelis”

Žanis Peiners gan nav vienīgais latvietis Paņevēžas basketbola komandā. Tās galvenais treneris ir liepājnieks Artūrs Štālbergs, kurš starpsezonā bija spiests atteikties no Latvijas izlases trenēšanas, lai varētu strādāt Lietuvā. Štālberga nejaušajam jokam pēc kāda no zaudējumiem, ka šādi spēlējot „Lietkabelis” piekāptos pat sieviešu komandai, sekoja aicinājums tikties laukumā ar Lietuvas sieviešu izlasi. Vai tas notiks, stāsta pats Artūrs Štālbergs.