Raidījumā Piespēle vēlreiz izdzīvojam Latvijas dāmu basketbola izlases iekļūšanu septītajā Eiropas čempionātā pēc kārtas. Tiksimies ar profesionāliem sportistiem, kuri pierāda, ka sporta karjeru var apvienot ar mācībām augstskolā, kā arī uzzināsim tenisistes Aļonas Ostapenko plānus nākamajai sezonai.

 

Latvijas basketbolistes spēlēs Eiropas čempionātā

23. novembra vakara basketbola mačs starp Latvijas un Slovēnijas sieviešu izlasēm varēja būt arī kāds jaunlaiku Šekspīra lugas iestudējums, jo pašmāju dāmu gadījumā to caurvija motīvs "būt vai nebūt" - būt vai nebūt Latvijas dāmu basketbolam nākamajā Eiropas čempionāta finālturnīrā Čehijā. Iekļūšanu turnīrā varēja nodrošināt tikai ar uzvaru. Par laimi, meitenēm nevajadzēja rokās ņemt galvaskausu un sapņaini un lūdzoši skatīties debesīs. Tas tālab, ka visi pārējie mači beidzās mums nelabvēlīgi un zaudējot slovēnietēm atbilde uz tik sakrālo jautājumu būtu noraidoša.

Spēle sākās nedaudz nedroši no Latvijas izlases puses, tad iegāja pareizajā gultnē, mūsu basketbolistes pārliecinoši izvirzījās vadībā, bet pamatīgs kritums iestājās ceturtajā ceturtdaļā, kad sāncenses pietuvojās līdz viena sekmīga metiena attālumam. Galotnē gan aukstasinīgi nospēlēja kapteine Gnta Baško-Melnbārde un izlasē uz šo maču atgriezusies Anete Jēkabsone-Žogota.

Rezultatīvākā uzvarā pār Slovēniju ar 13 punktiem bija Baško-Melnbārde, bet 10 punkti Jēkabsonei-Žogotai. Izlases Galvenais treneris Mārtiņš Zībarts īpašu paldies teica tieši Anetei, kura piekrita atgriezties profesionālajā režīmā pēc pusgada nespēlēšanas. Pēc mača raidījumā Piespēle uzklausām Kristīnes Vītolas un Elīnas Babkinas rezumē par ciklu un sasniegto.

 

Grāmata "Latvija Rio" - simbolisks punkts Rio spēlēm

Aizvadītās darba nedēļas otrajā pusē Latvijas Olimpiskā komanda Rio olimpiskajās spēlēs aicināja interesentus uz noslēdzošo tikšanos un grāmatas “Latvija Rio” prezentāciju, kas pielika “simbolisku punktu” Rio spēlēm.

Grāmatas “Latvija Rio” redaktors un sastādītājs Dainis Caune uzsvēra, ka šī ir jau divpadsmitā grāmata par Latvijas sportistu startiem Olimpiskajās spēlēs. 264 lapaspusēs ikviens lasītājs vēlreiz varēs atsaukt atmiņā spilgtākos šīs vasaras notikumus Riodežaneiro. Izdevums ir papildināts ar visiem Riodežaneiro spēļu rezultātiem, kā arī ar īpašu statistikas sadaļu par Latvijas sportistiem visās Olimpiskajās spēlēs, kurā mūsējo, arī padomju laiku un ārzemju tautiešu veikums sagrupēts pa sporta veidiem, radot vieglu pārskatāmību.

Kā vieni no pirmajiem grāmatu “Latvija Rio” saņēma tās galvenie varoņi – Riodežaneiro Olimpisko spēļu dalībnieki, viņu treneri un apkalpojošais personāls.

Šī jau ir divpadsmitā Latvijas Olimpiskās komitejas grāmata par mūsu labāko sportistu startiem Olimpiskajās spēlēs kopš 1992.gada. Cietos vākos iesieto grāmatu ar vairāk nekā 300 fotoattēliem veido 25 sadaļas, kurā varēs ne tikai apskatīt, bet arī izlasīt par Latvijas Olimpiskajiem startiem latviešu un angļu valodā. Grāmatas sastādītājs un redaktors ir Dainis Caune, tekstus kopā ar Cauni veidoja Māris Zembergs, Ingmārs Jurisons, Ints Megnis, Uldis Strautmanis, Māris Rīmenis un Laura Slišāne.

Fotoredaktors Ilmārs Znotiņš grāmatā apvienoja visu spēlēs akreditēto fotogrāfu – Romāna Kokšarova (f64), Viestura Serdāna (Latvijas Avīze) un Daiņa Caunes (Sports) labākos darbus, kā arī atsevišķu spēļu dalībnieku privāto arhīvu labākās fotogrāfijas.

Savukārt Piespēle pēc grāmatas saņemšanas savās rokās uzrunājām smaiļotāju Alekseju Rumjancevu un tenisisti Aļonu Ostapenko.

 

Sportisti trenē arī pelēkās šūniņas

Apstiprināti Latvijas sporta federāciju padomes Sporta stipendiju saņēmēji 2016./17. studiju gadam. Vairāki sportisti viņi paralēli savai profesionālajai karjerai sportā paspēj parūpēties ne tikai par savu ķermeni un sportiskajiem sasniegumiem, bet arī par pelēkās vielas muskulatūras treniņu, iegūstot pat vairākas augstākās izglītības. Stipendijas piešķirtas 48 sportistiem, tostarp vieglatlētei Guntai Latiševai-Čudarei un pludmales volejbolistiem Mārtiņam Pļaviņam, Mihailam un Aleksandram Samoiloviem. Priecē, ka daudzi augstas klases Latvijas sportisti laicīgi domā par savu duālo karjeru, uzrādot labus rezultātus gan sportā, gan studijās augstskolā. Kādām augstskolām sportisti dod priekšroku un cik reāli ir apvienot lielo sportu ar mācībām?