Vācijas pilsētā Ķelnē un Francijas galvaspilsētā Parīzē turpinās pasaules čempionāts hokejā. Par hokeja kaislībā ierakstā stāsta Latvijas Radio sporta žurnālists Mārtiņš Kļavenieks.

 

Latvijas sieviešu basketbola izlases cerība - septiņi

Latvijas sieviešu basketbola izlase uzsākusi gatavoties Eiropas čempionāta finālam, cerot uz laimīgo skaitli – septiņi. Valstsvienība septīto reizi pēc kārtas spēlēs finālturnīrā un Gunta Baško-Melnbārde var kļūt par pirmo spēlētāju, kura septīto reizi sacentīsies Eiropas čempionātā. Eiropas čempionāta finālturnīrs Prāgā sāksies 16.jūnijā.

Latvijas sieviešu basketbola izlases galvenais treneris Mārtiņš Zībarts Lieldienās ar Krievijas komandu Kurskas “Dinamo” triumfēja Starptautiskās Basketbola federācijas Eirolīgas turnīrā. Šonedēļ, uzsākot ar dāmu izlasi gatavošanos jūnijā gaidāmajām Eiropas čempionāta finālturnīram, viņš uzsvēra, ka pienācis laiks jaunajai paaudzei noteikt pieaugušo basketbola spēļu rezultātus. Piemēram, Kitija Laksa, kas pirms četriem gadiem debitēja Latvijas izlases sastāvā nepilnu 17 gadu vecumā, kļuva par visa turnīra jaunāko spēlētāju, kas izgājusi laukumā. Šogad Dienvidfloridas Universitātes komandas „Bulls”  rindās viņa sešās spēlēs guva 30 un vairāk punktus un iekļauta Nacionālās koledžu sporta asociācijas  čempionāta simboliskajā šīs sezonas komandā. Savukārt izlases pieredzējušākā sportiste ir 37 gadus vecā Gunta Baško-Melbārde, kas gatavojas savam septītajam Eiropas finālam. Pirmajā treniņnometnes dienā sarunas par izredzēm. Vispirms Piespēle uzklausa mazpazīstamo Līgu Venti, kurai izdevies diezgan netradicionāls ceļš līdz lielajai komandai, tā arī nespēlējot nevienā no jaunatnes izlasēm.

 

"Mamanet" turnīrs 50 laukumos

Rīga jūnijā notiks Pasaules strādājošo un amatieru sporta spēles, tāpēc vajadzīgi brīvprātīgie palīgi. Latvijas tautas sporta asociācija aicina interneta mājas lapā pieteikties brīvprātīgos.

Un vēl - vai esat ko dzirdējuši par volejbola paveidu „mamanet”? Ja nē, ir vērts ieklausīties, jo tieši jūnijā pasākuma rīkotāji cer uzstādīt Ginesa rekordu uzreiz 50 volejbola  laukumos organizējot šīs spēles sacensības. Spēles devīze ir "Katra mamma var!", savukārt spēles galvenā ideja - iesaistīt mammas, kuras nav nodarbojušās ar sportu, vai ar to nodarbojas retāk. Spēle ir ļoti līdzīga volejbolam, tikai spēlētājām bumbu jānoķer pirms to nodot nākošajai spēlētājai .Pagājuši vairāk ne 10 gadi, kopš spēle  tika izveidota Izraēlā un nākamajā mēnesī plānots, ka tieši „mamanet” 50 laukumos tiks uzstādīts jaunas Ginesa rekords.