Reportāža no Latvijas lauksaimniecības peldbaseina Jelgavā, kur norisinājās Latvijas čempionāts peldēšanā. Sarunas ar uzvarētājiem un treneriem par paveikto, arī par baseinu skaitu valstī un to, kādēļ valsts rekordi tik ļoti atšķiras no starptautisko līderu sasniegtajiem.

Jelgavā aizvadīts Latvijas Ziemas čempionāts peldēšanā īsajā baseinā un peldētāji gatavojas Jelgavas specializētās peldēšanas skolai pusgadsimta jubilejai, kuru svinēs septembra vidū. Tādēļ šo raidījumu Piespēle veltām sporta veidam, kas noderīgs ikvienam.

“Labi gan būtu, ja visās zemēs jaunekļiem mācītu peldēt, jo, ja ikviens to prastu, cik mazāk nelaimes pa pasauli notiktu,” tā rakstīja laikraksts “Tas latviešu draugs” tālajā 1842. gadā. Šis citāts izmantots arī grāmatā “Peldējums gadsimta garuma. Peldēšanas sports Latvijā” ievadā. Tajā arī interesanti vēsturiski fakti, kā peldēšana sports attīstījies Latvijā. Piemēram, 1924. gadā Jelgavas futbola klubs noturējis pirmās eksternes sacīkstes Jelgavā uz Lielupes. Labvēlīgais laiks bija pulcinājis ļoti daudz skatītāju. Sieviešu sacensībās Jelgavas jaundibinātās sieviešu biedrības “Duše” peldētājas bija bīstamas konkurentes līdz šim nepārspētām rīdziniecēm. Rezultāti 100 m peldēšanā drēbēs ar kavēkļiem - vīriešiem bija jāizlien caur laivas apakšu un apmēram 75. metrā jāizģērbjas laivā, pēc tam jānopeld līdz galam. Tā bijis Jelgavā gandrīz pirms 100 gadiem, bet raidījumā plašāk par to, kā februāra beigās notikušajā Latvijas čempionātā.

Jelgavā Latvijas Ziemas čempionātā peldēšanā ar nopelnītiem 615.5 punktiem labākās komandas titulu izcīnījusi Sporta klubs “Delfīns”, otrā vieta Bērnu un jaunatnes sporta skolai “Rīdzene-Ziepniekkalns”, bet tikai nedaudz atpalika mājinieki – Jelgavas Specializētā peldēšanas skola.