Raidījumā Piespēle šoreiz par profesionālā sporta apvienošanu ar studijām augstskolā - savā pieredzē dalās orientēšanās sportists Andris Jubelis un Rio olimpisko spēļu dalībniece, peldētāja Aļona Ribakova.

Savukārt raidījuma otrajā daļā tikšanās ar Latvijai vēsturiska sportiskā panākuma autoru - šī gada Eiropas čempionu spīdvejā Andžeju Ļebedevu.

Profesionālais sports apvienojumā ar mācībām

Līdz oktobra beigām vēl turpinās pieteikšanās Latvijas Sporta federāciju padomes stipendiju konkursam. Sporta stipendijas piešķiršanas mērķis ir sekmēt studējošo augstas klases sportistu iespējas apvienot studijas ar sportiskās meistarības izaugsmi, popularizējot studentu sportu un veicinot rezervju sagatavošanu Latvijas izlašu komandām.

Šādas stipendijas piešķir jau kopš 2007. gada un šajā raidījumā dzirdēsim Andri Jubeli, kas stipendiju saņēma pērn - viņš gatavojas startēt nākamā gada pasaules čempionātā orientēšanās sportā. Viņam sports un bizness iet roku rokā, jo pats vada bioloģisko piena saimniecību Madonas novadā.

Aļona Ribakova absolvējusi Rīgas Tehniskās universitātes Inženierekonomikas un vadības fakultāti, pērn pabeidza maģistra studijas RTU, RIO spēlēs laboja sev piederošo Latvijas rekordu 200 m brasā. Sporta stipendiju viņa saņēmusi vairākkārt.

Šobrīd Sporta stipendiju konkursam pieteikušies jau vairāk nekā 50 studējošo sportistu. Liela interese ir gan no vieglatlētikas, gan orientēšanās, kā arī basketbola un boksa pārstāvjiem.

Kopā ar abiem sportistiem, Latvijas Sporta federāciju padomes pārstāvi Līgu Vanagu Piespēles studijā aicināja Inita-Kresa Katkovska.

Andžejs Ļebedevs pārrakstīja spīdveja vēsturi

Latvijas vadošais spīdveja braucējs Andžejs Ļebedevs 14. oktobra vakarā Polijas pilsētā Ļubļinā pārrakstīja valsts sporta vēsturi un kļuva par Eiropas čempionu. Vēl nevienam Latvijas spīdveja braucējam šāds sasniegums nav bijis pa spēkam.

Pēc 20 braucieniem Ļebedevs ar iekrātiem 12 punktiem bija otrais, bet pēc tam sekojošajā finālā viņš piekāpās tikai polim Kšištofam Kaspšakam un izcīnīja otro vietu pēdējā posmā, kas deva uzvaru kopvērtējumā.

Ļebedeva uzvara Eiropas čempionātā arī nozīmē to, ka viņš arī nākamgad brauks visos šo sacensību finālposmos. Zīmīgi, ka Latvijas pārstāvis šogad pie braukšanas visos finālos tika vien ar rīkotāju piešķirto īpašo ielūgumu.