Raidījumā Piespēle rezumējam aizvadīto ziemas sporta veidu sezonu kopā ar sezonas noslēguma izcilniekiem. No Dienvidkorejas mājās sagaidījām gan Martinu Dukuru, astoto sezonu pēc kārtas triumfēja Pasaules kausa izcīņas kopvērtējumā, un Latvijas skeletona izlasi, gan bobslejistus un arī biatlonistu Andreju Rastorgujevu.

 

„Ak, ar tevi bija labi, bet bez tevis vēl labāk!” Tā šobrīd droši vien Latvijā saka daudzi. Par ziemu, protams. Lai kā arī gribētos aizbēgt no ziemas tiem, kam tā īpaši neiet pie sirds, šoreiz viss raidījums Piespēle būs veltīts tikai ziemas sporta veidiem. Plašāk runājam par medaļu spozmi vairāku sporta veidu sezonas izskaņā.

Ar orķestra spēlēto par ievu ziedēšanu Siguldā mājās sagaidīja nu jau astoņkārtējo pasaules kausa ieguvēju skeletonā Martinu Dukuru. Pēc Martina triumfa Korejas trasē, par nieka sekundes simtdaļu apsteidzot mājinieku Junu Sunbinu, tagad arī bukmeikeri prognozē, ka olimpisko zeltu iegūs Dukurs. Martins gan atgriežoties mājās bija nedaudz samulsis par skaļo sagaidīšanu.

Skeletona izlases treneris Mareks Mezencevs Piespēlē atklāj sacensību aizkulises.

 

Bobsleja pilotam Oskaram Melbārdim Korejas sacensībās negāja tik spoži, bet Oskars Ķibermanis bija otrais gan divniekos, gan četriniekos. Vaicāts par galvenajiem konkurentiem olimpiskajā sezonā, Lielais Oskars ar smaidu norādīja uz Mazo Oskaru.

 

„Mēs cēlām, cēlām un uzcēlām!” Šo leģendāro frāzi tagad var skandēt arī biatlonists Andrejs Rastorgujevs un viņa komanda. Viņš pagājušajā svētdienā, sezonas pēdējā pasaules kausa posmā, beidzot pārkāpa „suņa astei” un izcīnīja vietu uz goda pjedestāla kādā no sezonas posmiem. Andrejs mājās atgriezās noguris, bet laimīgs par padarīto. Laimīga bija arī viņa mazā meitiņa, kura tēti neatlaida arī intervijas laikā.