JAUNUMS! Projekts RE! STARTS: Luīzes Pastores sērijas "Mākslas detektīvi" pirmās grāmatas "Pazudušais pērtiķis" 1. lasījums. Dramatizējuma autore Laima Matuzāle. Raidījumu atbalsta:

Teicējs: Detektīvstāstu sērija bērniem „Mākslas detektīvi” Jūs aicinās nokļūt mākslas aizkulisēs, dodoties piedzīvojumu un noslēpumu pilnā pasaulē, kas atrodas „otrpus gleznām”.

Teo: Vai mākslas darbi patiešām var atdzīvoties?

Poga: Kā būtu, ja varētu iekāpt gleznās un piedzīvot tajās uzgleznotos stāstus?

Teo: Kādus noslēpumus slēpj gleznas?

Poga: Vai Jaungada naktī ir iespējams ceļot laikā un nokļūt 1913. gadā un sastapt pašu Jani Rozentālu?

Teicējs: Klausieties Luīzes Pastores  sērijas “Mākslas detektīvi” stāstu  „Pazudušais pērtiķis”, un Jūs to uzzināsit!

Režisors: Tā kā šajā stāstā  notiks visbrīnumainākās lietas, visneticamākās , visneaptveramākās, visneiedomājamākās, mums jābrīdina – šis stāsts domāts visa vecuma radioklausītājiem. Un, lai viss noritētu kā stāstā paredzēts, kopā ar tā varoņiem būs arī   – režisors Juris Jonelis, skaņu režisors Ģirts Bišs un Edmunds Freibergs, kurš pavisam nemanāmi pieskatīs jaunos detektīvus viņu piedzīvojumos.

Pogas un Teo lomās iejutušies Annija Putniņa un Emīls Krūmiņš. Mūsdienās un pasaulē „otrpus gleznām”  lomas ierunājuši:  Baiba Broka, Laila Kirmuška, Ģirts Krūmiņš, Edgars Lipors un Kristaps Ķeselis.  Producente Māra Eglīte.

2. lasījums. Nokļuvuši 1913. gada sagaidīšanas ballē, detektīvi Teo un Poga ieraudzīja Princesi no gleznas…un iepazinās  ar pašu Jani Rozentālu.

Noskaidrojuši, ka gleznotājs šeit nav redzējis nevienu viešņu ar pērtiķīti un vēl joprojām neplāno gleznot pērtiķi kopā ar Princesi, bērni nolēma pērtiķi atrast un savest viņus kopā.Un abi detektīvi devās ārā sniegputenī, lai uzmeklētu pērtiķi.

3. lasījums. Detektīvi Teo un Poga  atrada pērtiķīti traktierī.

4. lasījums. Nobeigums šai grāmatai. 

Turpinājums sekos! Par to paziņosim atsevišķi. Pagaidām varam vien piedāvāt izlasīt vēstuli, kuru mums uzticēja stāsta autore Luīze Pastore.

“ČAU, TEO!

TIEKAMIES RĪT PULKSTEN TRIJOS PIE MĀKSLAS MUZEJA.

P. S. NEVIENAM NEKO NESAKI!

P. P. S. MAN NĀKAS SŪTĪT DUMJAS ZĪMĪTES, JO TEVI JAU NEVAR DABŪT ROKĀS, JO TU VISU LAIKU SLAPSTIES AR TIEM AP-TEO-RĒTAJIEM ZĒNIEM!

p. p. p. s. šo sūta Poga, ja nu tu nesaprati”