Radioteātris sācis Luīzes Pastores detektīvstāstu sērijas bērniem „Mākslas detektīvi” ierakstus. Šajā sērijā iznākušas jau piecas grāmatas. Šobrīd esam paguvuši ierakstīt pirmo grāmatu „Pazudušais pērtiķis”.

Vai mākslas darbi var atdzīvoties? Kā būtu, ja varētu iekāpt gleznās un piedzīvot tajās uzgleznotos stāstus? Kādus noslēpumus slēpj gleznas? Uz šiem jautājumiem atbildes meklē detektīvi Poga un Teo, kurus radioiestudējumā  ierunā Annija Putniņa un Emīls Krūmiņš. Teicēja lomā - Edmunds Freibergs.

Kopā ar viņiem arī jūs varēsit izmeklēt ievērojamāko Latvijas mākslinieku mākslas darbu noslēpumus.

Sērijas pirmajā grāmatā «Pazudušais pērtiķis» detektīvi dzen pēdas pērtiķītim, kas piepeši pazudis no Jaņa Rozentāla 1913. gadā tapušās gleznas «Princese ar pērtiķi». Brīnumainā kārtā Teo un Poga nokļūst šīs gleznas pasaulē, kur aizraujošu notikumu virpulī atklāj, kas patiesībā ir gleznā attēlotā princese un viņas mazais rotaļu biedrs.

Savukārt otrās grāmatas «Neredzamais cilvēks» piedzīvojumi sākas, kad no detektīves Pogas rokām negaidīti izbēg un pazūd viņas suns - resnais takšelis Komats. Piedzīvojumi tālāk ved otrpus savdabīgā mākslinieka Kārļa Padega zīmējumam «Zābaki un suns». Notiek lielākā pakaļdzīšanās mākslas pasaules vēsturē, lai atklātu, kur palicis Komats, kas ir zābakos iemitinājies Neredzamais cilvēks un kā Neredzamo cilvēku atkal padarīt redzamu.

Turpināsim ierakstīt otrās grāmatas stāstu, tad trešās un ceturtās – par māksliniekiem Niklāvu Strunki un Miervaldi Poli. Iestudējuma režisors Juris Jonelis. Bet visiem mākslas darbu noslēpumiem cauri mūs izvedīs skaņu režisors Ģirts Bišs.

Ceram, ka no otrpus gleznām mūsu detektīvi būs atgriezušies jūlija sākumā, tad arī par viņu piedzīvoto mākslas pasaulē varēsim pastāstīt LR1 raidījumos svētdienu rītos pēc pulksten desmitiem.

Pirmo sēriju klausieties 9. jūlijā 10:35!

Iestudējumu atbalsta: