Valsts kontrole ir neatkarīga savu lēmumu pieņemšanā, situācija šai jomā ir kārtībā, taču situācija ar finansējuma piešķiršanu nav apmierinoša,  intervijā Latvijas Radio atzina Valsts kontroliere Elita Krūmiņa. Viņa norādīja - ir starptautiski atzīts, ka par finansējuma piešķiršanu būtu jālemj tikai parlamentam, nevis kā Latvijā – arī izpildvarai - Ministru kabinetam.

Krūmiņa norādīja, ka Valsts kontrole prasa nākamajam gadam papildu 300 tūkstošus eiro, kas nepieciešami, lai ieguldītu personālā – Valsts kontrolei nepieciešami profesionāli cilvēki, kuri īsā laikā spēj iedziļināties ļoti sarežģītās jomās un dod ieteikumus cilvēkiem, kas šajās jomā strādā jau gadiem.

Valsts kontrolei arī jāiet līdz laikam tehnoloģiju pilnveidē. Kā atzina Krūmiņa, ja papildu naudas nebūs, nāksies samazināt revīziju skaitu un revīziju sarežģītību. Patlaban Valsts kontrole pievērš īpašu uzmanību arī pirmsvēlēšanu tēriņiem. Tuvākās revīzijas plānotas par Sadales tīkla tarifiem, par skolotāju mērķdotāciju izlietojumu pašvaldībās un par skolēnu pārvadājumiem. Plānots pārbaudīt vairāk nekā 50 pašvaldību, tostarp Rīgā būs liela revīzija par transporta infrastruktūras jautājumiem.