„Man šķiet, ka tas ir  skaisti, ka arī es tur esmu bijusi kā tāds puzles gabaliņš  visā tajā lielajā, lielajā bildē. Esmu tur devusi  savu artaviņu,” saka Māra Gredzena, viena no šo Dziesmu un seju svētku brīvprātīgajām darbiniecēm. Ko nozīmē būt brīvprātīgajam šādos lielos pasākumos un kāda ir pieredzē šajā darba, stāstīs Uldis Kazaks un Māra Gredzena.

Man šķiet, ka tas ir  skaisti, ka arī es tur esmu bijusi kā tāds puzles gabaliņš  visā tajā lielajā, lielajā bildē. Esmu tur devusi  savu artaviņu,” saka Māra Gredzena, viena no šo Dziesmu un deju svētku brīvprātīgā darba veicējām.

Ikdienā Māra Gredzena strādā par tulku, viņas specialitāte ir tulkošana no vācu, angļu un slovēņu valodām, taču jau tūlīt pēc vidusskolas beigšanas Māra ir iepazinusi brīvprātīgā darbu, piedaloties dažādos studentu apmaiņas projektos. Arī šajos Dziesmu un deju svētkos viņa ir pieteikusies brīvprātīgo rindās.

"Man patīk klasiskās vērtības, nevaru iedomāties dziesmu svētkus bez “Gaismas pils”. Bet tā nav man lielākā kulminācija, katru reizi atrodi ko jaunu,” atzīst Uldis Kazaks. Viņš arī veiks brīvprātīgā darbu.

Šajos Dziesmu un deju svētkos Kazakam ir iedalīts koordinatora darbs transporta nodaļā. Uldim aiz muguras ir visai raiba pieredze brīvprātīgo darba jomā. Tas sācies pirms 3–4 gadiem ar brīvprātīgā darbu Starptautiskajā Rīgas filmu festivālā, tad Lielajā Kristapā, Eiropas koru olimpiādē. Šobrīd Uldis Kazaks ir arī brīvprātīgais festivālā “Rīgas Ritmi”. Ar lepnumu viņš stāsta, ka Pasaules čempionātā U-18 hokejā bijis Kazahstānas izlases koordinators.