1976. gada 1. aprīlī trīs vīri Kalifornijā dibina kompāniju. Tās galvenais mērķis ir radīt kvalitatīvu datoru, kas patiesībā bija tikai mātes plate koka kastē. Kalifornijas pilsētā Kupertīno tiek dibināts "Apple".
 

Kompāniju “Apple Computer” radīja trīs vīri – Stīvs Džobs, Stīvs Vozņaks un Ronalds Veins. Pēdējais no kompānijas aizgāja jau pašā tās sākumā. Galvenais idejas radītājs bija Stīvs Vozņaks, kurš vienā no datoru entuziastu pasākumiem ieguva tik daudz ideju, ka sāka domāt par sava datora veidošanu. Viņš aprēķināja, ka darbam nepieciešami būtu tūkstotis dolāru un vēl 20 dolāru rezerves daļām. Lai iegūtu vismaz daļu no naudas, Vozņaks pārdeva savu ļoti vērtīgo kalkulatoru, bet viņa draugs Stīvs Džobs, notirgoja vienīgo savu transporta līdzekli, vecu “Volkswagen” busiņu.

Vozņaks bija tas, kurš radīja “Apple Computer” smadzenes. Stīvs Džobs savukārt bija tas, kurš mācēja dabūt naudu. Vietējā veikalā viņš noslēdza darījumu, ka “Apple Computer” varēs piegādāt 50 datorus par 500 dolāriem gabalā. Lai šo pasūtījumu izpildītu, Džobs saņēma rezerves daļas 20 tūkstošu dolāru vērtībā ar norunu, ka samaksās mēneša laikā. Desmit dienās tika lipinātas kopā koka kastēs esošās datortehnikas sastāvdaļas, lai izpildītu pasūtījumu. Kompānija nopelnīja savus pirmos 5 tūkstošus dolāru.

Jau tā paša gada jūlijā “Apple” sāka piegādāt savus datorus arī citiem klientiem. Cena tam tika noteikta 666 dolāri un 66 centi, jo Stīvam Vozņakam patika vienādie cipari, turklāt tie arī bija aptuveni trešdaļa no sākotnējās 500 dolāru cenas. “Apple 1”, lai arī koka kastē, bija labs agregāts. Tam bija salīdzinoši vienkārša lietošana un to bija iespējams pieslēgt pie dažādām papildus ierīcēm. Tas arī tam garantēja pirmo panākumu, jo sākumā, datori bija vairāk kā konstruktori, kurus pirka tie, kas aizrāvās ar jaunajām skaitļošanas tehnikām.

Jau drīzumā tapa uzlabotā “Apple” versija, otrais modelis, kas jau tika izkārtots plastmasas futrālī un savienots ar maza izmēra ekrānu. Džobs bija pārliecināts, ka tieši grafiskās lietošanas iespējas padarīs Apple par nākotnes celmlauzi. Tieši grafiskā lietotāja interfeisa dēļ, Apple iesūdzēs tiesā Microsoft. Tikmēr Džobs, kopā ar Vozņaku un jaunajiem investoriem turpināja uzlabot sava datora tehniskās funkcijas. Piemēram, Vozņaks radīja jaunu datu pārnēsāšanas veidu jeb disketi, kamēr Džobs veltīja uzmanību arī sāncensībai ar tirgū atpazīstamiem zīmoliem. Viņa kaujinieciskums lika izaicināt IBM, kas atkal izdarīja spiedienu uz paša kompāniju strādāt cītīgāk.

Iekšējās pārmaiņas smagi ietekmēja “Apple” 90. gados gados. Vēl 80. gados tika izstrādātas daudzas labas ierīces, kuras atlika malā, jo nesaprata to pielietojumu. Microsoft ar Windows piedāvājumu nostūma malā Apple, jo galvenā atšķirība bija, lētākas iekārtas ar maksu par saturu. Kamēr Apple piedāvāja saturu par brīvu ar ļoti dārgām ierīču izmaksām.

Stīvs Džobs bija galvenais “Apple” virzītājs. Dažkārt saukts arī par skabargu pēcpusē, viņš izraisīja vairākus konfliktus. Džobsa izstumšana no kompānijas vadības radīja problēmas ar jaunu produktu ieviešanu. Un tikai pēc viņa atgriešanās 90.-gadu otrajā pusē, Apple atkal piesaistīja savu uzmanību ar dizainu un ideju. Džobs pirmais novērtēja dizainera Džonatana Aiva talantu. Tieši Aivs izstrādāja iPod, iPad, iPhone, MacBook dažādās versijas, kā arī Apple Watch dizainu. Viennozīmīgi Aiva prasmes atkal uzlika Apple uz peļņas un panākumu ceļa.

Tikmēr interesants stāsts ir par “Apple” logo. Stīvs Džobs viesojās kādā ābolu audzētavā un viņam ienāca prātā vārds Apple kā smieklīgs nosaukums kompānijai. Pirmais logo bija ļoti nopietns. Tas bija zīmējums ar Īzaku Ņutonu zem ābeles un uzrakstu “Apple Computer”. Jau salīdzinoši ātri to nomainīja iekostais ābols, lai zīmējumu nesajauktu ar ķirsi, bet plašā krāsu gamma bija ziņa, ka Apple ir par dažādu ideoloģiju cilvēkiem, turklāt tīri praktiski, spēj strādāt ar grafiku. Tikai 1999.gadā “Apple” pārgāja uz šā brīža logo, kas ir vienkrāsains. Lieki piebilst, par kompāniju “Apple” var stāstīt vēl krietni vairāk, jo tā ir viena no interesantākajām un mītiem bagātākajām tehnoloģiju firmām visā pasaulē.