1923. gada 13. jūlijā kalna korē virs Malholandas šosejas Losandželosas pievārtē parādījās uzraksts HOLLYWOODLAND, kas vēlāk tiek saīsināts uz HOLLYWOOD, kļūstot par vienu no atpazītākajām Savienoto Valstu un amerikāņu kinoindustrijas zīmēm.

 

„Tas ir kas vairāk nekā tikai deviņi balti burti, kas atveido pilsētas vārdu. Tas ir viens no pasaules rosinošākajiem simboliem – universāla metafora  ambīcijām, panākumiem, valdzinājumam… šai žilbinošajai vietai, industrijai un sapnim, kuru saucam par Holivudu.” Tā pauž mājas lapa, kura veltīta uzrakstam HOLLYWOOD – visā pasaulē pazīstamajiem baltajiem burtiem, kuri kopš 1923. gada 13. jūlija rotā Lī kalna kori Losandželosas pievārtē, uz ziemeļiem no Malholandas šosejas, liecinot ikvienam autobraucējam, ka viņš tuvojas leģendārajai kinoindustrijas Mekai.

Nosaukums „Holly Wood”, tulkots no angļu valodas, nozīmē „Akmeņozolu mežs”. Tam gan nav saistības ar konkrētās vietas ainavu – domājams, nosaukums vienkārši šķitis pievilcīgs šīs teritorijas īpašniekiem, kuri 19. gs. pēdējā desmitgadē sāka dalīt bijušos vīna dārzus un tīrumus apbūves gabalos. Arī četrpadsmit metrus augsto burtu parādīšanās kalna nogāzē saistīta nevis ar kinoindustriju, bet gan ar nekustamo īpašumu biznesu. Šādi preses magnāts Harijs Čendlers pievērsa uzmanību savam nekustamā īpašuma projektam – savrupmāju rajonam pakalnos virs Holivudas, kas tika reklamēts kā „izcila vieta par mērenām cenām”. Starp citu, Čendlera projekta nosaukums bija „Holivudlenda”, attiecīgi arī uzraksts sākotnēji bija garāks. Bija domāts, ka tas nostāvēs kādu pusotru gadu, taču, acīmredzot, neviens to nelika novākt, pie tā pierada un jau drīz sāka uztvert kā nepieciešamu ainavas sastāvdaļu. Tikām Holivuda bija kļuvusi par amerikāņu kinoindustrijas centru, un tās nosaukums – par apzīmējumu visai šai industrijai, neatkarīgi no studiju konkrētās atrašanās vietas. Uzrakstu arvien vairāk asociēja ar žilbinošo un valdzinošo kino pasauli.

Četrdesmito gadu sākumā, nepārcietusi ekonomiskās krīzes sekas, Holivudlendas nekustamā īpašuma kompānija bankrotēja, un 1944. gadā uzraksts kļuva par Losandželosas pilsētas īpašumu. Tikām tas bija nonācis visai nožēlojamā stāvoklī; pirmais burts „H” vispār bija iznīcināts, kad objekta uzraugs Alberts Kosijs dzērumā ietriecās tajā ar auto. 1949. gadā beidzot tika veikts remonts, demontējot arī četrus pēdējos burtus „LAND”, un tādējādi uzrakstam iegūstot savu tagadējo veidolu.

Zīmi jebkādā veidā mainīt šobrīd ir ar likumu aizliegts, un to sargā arī pamatīga signalizācijas sistēma, bet savulaik uzrakstu izrīkojušies visādi – klājot ciet vai aizkrāsojot dažus burtus, iegūtas visvisādas kombinācijas. Tā 1976. gadā, kad tika pieņemts jauns liberālāks marihuānas lietošanu regulējošs likums, entuziasti pārveidoja uzrakstu par HOLLYWEED – „weed” angļu slengā nozīmē to pašu, ko latviski „zālīte”. 1987. gadā, kad Savienoto Valstu Kongresa komiteja publiski pratināja pulkvedi Oliveru Nortu „Irānas-kontru” afēras sakarā, uzraksts vēstīja  OLLYWOOD – „Olija mežs”. Savukārt 1991. gadā, kad koalīcijas spēki posās Līča karam, kāds bija pārveidojis uzrakstu par OIL WAR – „naftas karš”.