1899. gada 17. janvārī piedzima Alfons Gabriels Kapone. Zināmākais gangsteris pasaulē, kurš tika pat saukts par moderno laiku Robinu Hudu. Viņa sakari ar politiķiem, policistiem un pilsētas mēru nodrošināja drošu dzīvi laikā, kad ASV valdīja sausais likums. Tomēr citu bandu uzbrukumi bija ikdiena, lai mierīga dzīve nekad nepienāktu.

 

Als Kapone ir saīsinājums no Alfona Kapones. Viņš uzauga itāļu imigrantu ģimenē Bruklinā. Lai arī gangsteris bija no Ņujorkas, lielāko savas kriminālās dzīves slavu viņš ieguva Čikāgā. Kapone septiņus gadus baudīja kriminālās pasaules karaļa slavu, līdz viņu apcietināja.

Karjeru Alfons sāka vietējos kriminālajos grupējumos, kuri nodarbojās ar kārtības uzturēšanu prieka mājās. Kopumā Als Kapone bija viens no deviņu bērnu kuplās ģimenes atvasēm. Vecāki bija itāļu imigranti, kuri pārcēlās uz Bruklinu no Salerno. Tēvs bija bārddzinis, kamēr māte gludināja veļu veļas mazgātavā. Bērniem bija ļoti daudz laika dauzīties pa ielām, kurās pierasta lieta bija iesaistīties apšaubāmu kompāniju darījumos.

Sākumā Als Kapone bija miesassargs. Viņa ceļi no Bruklinas vietējās bandas aizveda līdz Čikāgai. Viņš bija kriminālās autoritātes Džonija Torrio miesassargs. Ar laiku Torrio saskatīja Kaponē sava darba mantinieku, jo pēc konkurentu uzbrukuma, kurā Torrio teju zaudēja dzīvību, viņš nolēma mest kriminālās darbības pie malas un nozust pensijā. Savu biznesu Torrio uzticēja Alam. Kapone tajā brīdī bija sindikātam vajadzīgs – ambiciozs, jauns un ar milzīgu apetīti apveltīts līderis. Viņam bija tikai nedaudz pāri 20, toties vēlme sevi pierādīt un paņemt visas pasaules naudu mērāma kosmiskos apmēros. Galvenais bizness, ko viņš saņēma mantojumā, bija spirta brūži un vesela armija nelegālās brāgas vedēju. Sausais likums bija tā izsusinājis amerikāņu sabiedrības rīkli, ka tādiem cilvēkiem, kā Torrio un vēlāk Kapone darba bija pilnas rokas.

Septiņus gadus Als Kapone bija Čikāgas mafijas galvenais vīrs. Viņš nekautrējās nogalināt savus konkurentus un nodedzināt viņu nelegālās dzertuves. Papildus Kapone bija iesaistīts arī azartspēļu un prostitūcijas biznesā. Tomēr galvenais, viņš saprata jēgu atrast sadarbības punktus ar politiķiem un likumsargiem. Kapones veiksmes pamatā bija zināšanas, kam un kad iedot kukuli. Viņš bija ļoti draudzīgās darījumu attiecībās ar Čikāgas mēru un policijas priekšnieku. Kapone varēja darīt visu, ko vēlējās, jo likums viņu aizsniegt nevarēja.

Kad Als Kapone bija 33 gadus vecs, viņa kāršu namiņš sabruka. Septiņus gadus viņš noturējās neievainots un tad pienāca diena, kad viņu tiesāja par izvairīšanos no nodokļu nomaksas. Nekad mūžā Kapone nebūtu iedomājies, ka viņam piedos slepkavības, sutenerismu, reketu un citus noziegumus. Toties iekrist uz grāmatvedības atskaitēm, tas šķita ārpus ierastā. Kapone saņēma 11 gadu ilgu cietumsodu federālajā cietumā par nodokļu nemaksāšanu. Viņš centās pārsūdzēt šīs apsūdzības, noalgojot nodokļos zinošus juristus, bet bija jau par vēlu. Sabiedrība bija nogurusi no labi pamanāmā gangstera. Bet bija laiks, kad sabiedrība domāja citādi.

Als Kapone bija spilgts tēls. Viņu allaž varēja pamanīt un viņš vēlējās, lai viņu pamana. Viņš pat organizēja zupas virtuves nabadzīgajiem, tāpēc daļa sabiedrības uzskatīja viņu par moderno laiku Robinu Hudu. Taču daži pārāk nekaunīgi uzbrukumi konkurentiem radīja to, ka Als Kapone kļuva par sabiedrības ienaidnieku numur viens. Viņš jau savas tiesas prāvas sākumā lika bažīties par savām prāta spējām. Als Kapone ilgus gadus mocījās, slimodams ar sifilisu. Šī slimība prasīja viņa prāta spējas, kuru dēļ Kapone pat saņēma pirmstermiņa atbrīvošanu. Nomira lielais Als 1947. gadā no insulta. Bet sifiliss viņam bija izraisījis pilnīgu demenci. Tā Als Kapone, slavenākais no Čikāgas gangsteriem, nomira praktiski bez prāta spējām.