1802. gada 19. jūlijā Amerikas Savienotajās valstīs tiek radīta kompānija “Du Pont de Nemurs”. Sākotnēji šis uzņēmums nodarbojās ar šaujampulvera ražošanu, taču laika gaitā, kompānija ir kļuvusi par vienu no pasaules līderiem ķīmisko vielu un jaunu materiālu radīšanā.

 

“Du Pont de Nemurs” vēsture ASV sākās pateicoties Lielajai franču revolūcijai. Kompānijas radītājs Elefterijs Irēns du Pont de Nemūrs aizmuka no terora un meklēja iespējas atrast savu nišu jaunajā pasaulē. Viņš ātri saprata, ka varētu izmantot savas zināšanas par šaujampulveri ASV. Uzņēmējs bija veiksmīgi ražojis un tirgojis šaujampulveri un sprāgstvielas Eiropā, tāpēc iekarot stabilu tirgus nišu Amerikā viņam nebija grūti. Jau pēc pāris gadiem, “Du Pont de Nemurs” kļuva par lielāko sprāgstvielu piegādātāju ASV armijai. Zīmolu pārveidoja par “DuPont”, lai būtu vieglāk to integrēt angļu valodā runājošajā valstī.

Svinot kompānijas simts gadus, tās zinātnieki atklāja vairākas lietas, kas ļoti noderēja biznesa stiprināšanā. “DuPont” vēl joprojām lielā mērā paļāvās uz armijas iepirkumiem. Viņi ieviesa nitroglicerīnu un radīja šautenes, kuru galvenā īpašība bija atkarīga no “DuPont” radītā šaujampulvera, kas neradīja dūmus. Šaujampulveris bez dūmiem bija lieliska lieta, ja armija vēlējās samazināt savu karavīru bojāeju. Bieži vien karavīrus uzgāja pēc dūmu mākoņa, kas palika pēc zalvju izšaušanas, taču ar jaunāko “DuPont” izgudrojumu šī problēma tika atrisināta. Uzņēmums bija tik finansiāli spēcīgs, ka varēja ieguldīt prāvu naudu jaunajā auto industrijā. Tieši “DuPont” investīcijas un vadība nospēlēja lielu lomu “General Motors” tapšanā. Šī loma bija tik liela, ka vēlāk “DuPont” bija spiesta samazināt savu lomu “General Motors”, jo kompānija pievērsa pārāk lielu uzmanību no antimonopola iestādēm. Tāpat kompānija bija spiesta nodalīt savu ķīmikāliju uzņēmumu no materiālu ražotāja, koncerns bija tik liels, ka ASV valdību sāka satraukt milža ietekme uz tirgu.

20. gadsimta 20. gados “DuPont” ieguva savu lielāko slavu, kas nodrošināja atpazīstamību arī pārējā pasaulē. Šajā firmā sāka strādāt izcils zinātnieks, kurš strādāja ar polimēriem. Volless Karoters radīja neoprēnu, sintētisko gumiju, neilonu un vēlāk arī teflonu. Par prieku lauksaimniekiem, viens no viņa izgudrojumiem bija arī insekticīds. Ar tā palīdzību varēja indēt insektus.

Otrā pasaules kara laikā “DuPont” sāka ražot arī gumijas riepas, izpletņus un daļēji ložuizturīgas vestes. Viņu materiāli tika izmantoti Lielbritānijas gaisa spēkos, lai samazinātu risku, ka pilotus sašauj ar ložmetējiem. Ballistiskais neilons jeb grūtāk cauršaujamais materiāls tika izmantots pilotu jaku apdarē. Tā kā šīs kompānijas zinātniskajos apcirkņos bija vairākas idejas jauniem materiāliem, bija arī iespēja piedāvāt lieliskus risinājumus valstīm, kas atradās karā. Tāpat šīs kompānijas piegāžu sarakstā iegāja t.s.Manhetenas projekts jeb atombumbas radīšana ASV. Uz šīs sadarbības un zināšanu bāzes, “DuPont” kļuva arī par materiālu piegādātāju ASV kosmosa programmai 50. un 60. gados. Kā teikuši daži zinātnieki, bez “DuPont” amerikāņi uz Mēnesi neaizlidotu.

Mūsdienās “DuPont” tiek uzskatīta par ceturto vērtīgāko pasaules ķīmijas un materiālsintēzes uzņēmumu. Tas pasaulē algo ap 60 tūkstošiem strādājošo. “DuPont” ražo visu, sākot no industriālajiem materiāliem līdz pat medikamentiem. Uzņēmums pat ir iegājis energoresursu un elektronikas jomās, jo jauni atklājumi un ceļš uz tiem, prasa lielāku resursu koncentrāciju. Protams, konkurences uzraugiem būtu savs redzējums par “DuPont” izplešanos, bet noliegt nevar, kompānija celta uz ļoti stabiliem pamatiem.