1892. gada 22. janvārī piedzima ievērojamākais franču aviokonstruktors Marsels Dasso. Viņš ne tikai radīja pašu populārāko franču lidmašīnu Mirage, bet arī veica atklājumus un uzlabojumus elektronikas un prototipu modelēšanas jomā. Dasso kļuva par vienu no ietekmīgākajiem franču rūpniekiem, kurš bez lidmašīnu būvēšanas, aizrāvās ar vēl daudz ko citu.

Marsels Dasso jeb īstajā vārdā Marsels Blohs piedzima 1892. gada 22. janvārī Parīzē. Viņš bija jaunākais bērns ebreju Ādolfa un Noemi Blohu četru bērnu ģimenē, kurš jau no bērnības aizrāvās ar dažādu lietu konstruēšanu. Kā liela daļa vienaudžu visā pasaulē, arī Marsels bija pārņemts ar lidmašīnu ideju. Viņš pabeidza augstāko mācību iestādi inženierzinātnēs ar novirzienu tieši avio konstrukcijās. Pirmā pasaules kara priekšvakarā viņu no mobilizācijas un nīkšanas frontes līnijā izglāba vien tas, ka 1914. gadā Francijā nebija nemaz tik daudz spējīgu aviokonstruktoru. Marsela Bloha galvenais trumpis bija jauna tipa propellers, ko uzstādīja Francijas gaisa spēku lidmašīnām 1. Pasaules kara laikā.

Kad atkal iestājās miera laiks, Marsels Blohs nodibināja pats savu uzņēmumu. Turklāt viņš apņēma par sievu veiksmīga ebreju mēbeļu tirgotāja meitu, kas ģimenei garantēja arī nodrošinātu finansiālo dzīvi. Savā uzņēmumā Blohs centās attīstīt katru no savām daudzsološajām idejām, taču 1936. gadā viņa uzņēmumu nacionalizēja. Francijas politikā ietekmi guva dažādu kreiso politisko spēku frontes, kuras uzskatīja par svarīgu nepieļaut dažādas lielu nozaru privātīpašumu formas.  

2. Pasaules karš Marselam Bloham nāca ar vēl lielākiem pārdzīvojumiem. Kad nacisti okupēja Franciju, viņam piedāvāja strādāt vācu labā, taču Blohs atteicās. Pēc šī lēmuma viņu aizsūtīja uz Buhenvaldes koncentrācijas nometni. Tur viņš pavadīja vairāk nekā gadu, līdz tika atbrīvots 1945. gada aprīlī.

Blohu ģimenē bija vēl kāds ļoti svarīgs vīrs. Marsela vecākais brālis Darius. Viņš bija ievērojama figūra franču pagrīdes organizācijas, kura segvārds bija Dasso. Tas bija atvasinājums no vārda „kaujas tanks”, un pēc kara Marsels Blohs nolēma nomainīt savu uzvārdu pret Marselu Dasso.

Gluži kā pēc 1. Pasaules kara, arī pēc otrā Dasso pats radīja savu rūpnīcu. Šoreiz to neviens neatņēma un viņa holdings auga aizvien lielāks. Viņš radīja veiksmīgus pirmos franču reaktīvos iznīcinātājus, strādāja pie stratēģisko bumbvedēju modelēšanas un protams, nodarbojas ar virsskaņas lidmašīnu projektēšanu.

1954. gadā Dasso nodibināja ļoti svarīgu savas kompānijas sastāvdaļu – elektronikas meitasuzņēmumu. Tajā tika radīti veiksmīgi lidmašīnu radari, kas varēja ne tikai noteikt lidojošu pretinieku, bet arī gaiss-gaiss tipa raķetes un palīdzēja aviobumbu nomešanas reidos. Uz šī uzņēmuma bāzes, Dasso sāka savu eksporta biznesu, piegādājot svarīgas tehnoloģijas ārvalstu partneriem. Papildus laikā no 50.-70. gadam Dasso arī uzbūvēja savas vislabāk zināmās lidmašīnas. Tā tapa vesela saime Mirage un Falcon lidaparātu. Kamēr Mirage bija kaujas iznīcinātāji, Falcon apkalpoja lidojošo biznesa segmentu. Dasso aviobūves uzņēmums bija tik ietekmīgs, ka tas piedalījās arī Airbus radīšanā.

1981. gadā Dasso kā viens no pirmajiem ieviesa ražošanā kādu jauninājumu. Dasso kompānija sāka izmantot datormodelēšanu jaunu produktu ražošanā. Tas ļāva trīs dimensijās aplūkot topošo lidmašīnas modeli vai arī kādu tai paredzētu iekārtu, tādā veidā optimizējot dizaineru darbu. Modelēšanas programmu jomā, Dasso kompānija kļuva par vienu no vadošajām pasaulē. To gan paveica viņa dēls, jo pats kompānijas dibinātājs jau teju bija sasniedzis 90 gadu slieksni. Marsels Dasso nodzīvoja garu mūžu un beidza šīs zemes gaitas 94 gadu vecumā 1986. gadā.